Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai 'Lielais Kristaps'
Foto: LETA

Līdz 15. jūlijam Latvijas filmu producenti un autori aicināti pieteikt savas filmas Nacionālajam filmu festivālam "Lielais Kristaps", kas norisināsies no 6. līdz 12. oktobrim kinoteātrī "Splendid Palace" un šogad ieguvis nacionālās balvas statusu, liecina informācija Nacionālā kino centra mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepazīties ar nolikumu un pieteikt filmas var festivāla mājas lapā – lielaiskristaps.lv.

Filmu pieteikšana notiek tiešsaistē, norādot mājaslapā atrodamajā anketā informāciju par filmu un tās autoriem. Pieteikumu izskatīšana un vērtēšana notiek divos posmos. Filmas un profesionāļus balvu nominācijām izvirza ekspertu komisija, kuru izveido nozares profesionālās (nevaldības) organizācijas un institūcijas: Latvijas Kinematogrāfistu savienība, Latvijas Kinoproducentu asociācija, Latvijas Kino operatoru ģilde, Latvijas Filmu mākslinieku ģilde, FIPRESCI Latvijas nodaļa, Latvijas Animācijas asociācija, kā arī Nacionālais kino centrs.

Balvas piešķir starptautiska žūrija, kas darbosies festivāla laikā; žūrijas sastāvā ir minēto profesionālo organizāciju pārstāvji un ārvalstu kinoeksperti.

Festivāla konkursa skati veidos nominanti kategorijās “Labākā pilnmetrāžas spēlfilma”, “Labākā īsmetrāžas spēlfilma”, “Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma”, “Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma”, “Labākā animācijas filma”, “Labākā debijas filma” un 17 kino ražošanā iesaistītās profesijas. Atsevišķi tiks rīkots studentu filmu konkurss un piešķirta balva labākajai studentu filmai. Tiks piešķirtas arī citas balvas – skatītāju balva, žūrijas īpašās balvas un balva par mūža ieguldījumu Latvijas kinematogrāfā.

“Lielais Kristaps” ir nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, kas dod iespēju vienkopus redzēt un profesionāli izvērtēt Latvijas jaunākās filmas, kā arī godināt Latvijas kino tradīcijas. Šī gada festivāla atklāšana būs veltīta tautā mīlētajam režisoram Jānim Streičam, kuram šis ir jubilejas gads.

Festivāla laikā notiks balvām nominēto filmu seansi, filmu pirmizrādes, studentu filmu skates, diskusijas, preses konferences, tiks rīkota skatītāju balsošana un citi pasākumi.

Festivāla kulminācija ir balvu pasniegšanas ceremonija 12. oktobrī, kad tiks apbalvotas labākās Latvijas filmas un filmu ražošanā iesaistīto profesiju pārstāvji vairāk nekā 23 kategorijās.

Festivāls tiek rīkots ar mērķi izvērtēt un noteikt labākās Latvijas filmas, kas pirmizrādītas, sākot no 2015. gada 1. janvāra, demonstrēt tās plašai auditorijai, popularizēt Latvijas kino, veicināt dialogu starp kino nozari un skatītājiem, sabiedrības izpratni par kino mākslu. Šogad balvas tiks pasniegtas 28. reizi.

Nacionālo filmu festivālu un Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps 2016” rīko biedrība “Latvijas Kinematogrāfistu savienība” sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome.

Tags

Lielais Kristaps
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form