Aicina pieteikties masu skatu dalībniekus reiva ballītes ainām jaunā spēlfilmā
Foto: Annemarija Gulbe

Augustā un septembrī Rīgā norisināsies režisora Matīsa Kažas pilnmetrāžas spēlfilmas "Neona pavasaris" uzņemšana. Studijā "Deep Sea Studios" ar VKKF atbalstu topošās mūsdienu drāmas centrā ir jauna meitene, kura nonāk Rīgas pagrīdes reivu pasaulē. Filmas veidotāji aicina brīvi domājošus dažāda vecuma, dzimuma un etniskās piederības cilvēkus pieteikties dalībai filmas ballīšu ainu uzņemšanā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Neona pavasaris" stāsta par divdesmitgadnieci Laini, kas dzīvo Rīgas priekšpilsētā. Laikā, kad Laines vecāki pārstāj dzīvot kopā un viņai ģimenē jāuzņemas jauna atbildība par mazo brāli, Laine nonāk Rīgas pagrīdes elektroniskās mūzikas un reivu scēnā, kur iepazīst jaunus draugus, transformatīvas mūzikas pieredzi un no jauna atklāj savu seksualitāti, iemīloties meitenē, taču bezmiega nakšu un ballīšu laikā sāk pakāpeniski zaudēt saikni ar realitāti un savu iepriekšējo dzīvi.

Filmas veidotāji vairākām reivu ainām meklē brīvprātīgos masu skatu dalībniekus. Pieteikties aicina dažāda vecuma pieaugušus cilvēkus, jo īpaši pastāvīgos reivu apmeklētājus. Filmēšanas datumi ballīšu ainām ir 7., 11., 12. un 13. septembris, tās norisināsies dažādās vietās Rīgā. Pieteikumus sūtīt pa e-pastu: casting@deepseastudios.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru, kā arī pieejamos datumus.

Filmas režisors Matīss Kaža raksturo savu ieceri: "Vēlos radīt godīgu, dabīgu un emocionālu kino, kas runā par mūsdienu jaunatnei svarīgām un aktuālām tēmām. Rīgas elektroniskās mūzikas komūna būs fons stāstam par jaunu meiteni, kura ir mums visiem tik pazīstamā situācijā – viņa nezina, kam veltīt savu dzīvi, ar kādiem paņēmieniem sakārtot to nevaldāmo izjūtu haosu, kas valda viņas galvā. Filmas stāstu caurstrāvo alkas pēc godīguma, patiesuma, jūtām. Pēc tā, kas ļauj aizmirst pašiem savu cinismu pret pasauli un laikmetu, kurā dzīvojam."

Filmas "Neona pavasaris" galvenajai lomai izvēlēta jaunā dzejniece un glezniecības studente Marija Luīze Meļķe, būtiskas lomas atveidos jaunā aktrise Grēta Trušiņa, kas pazīstama ar Martas lomu spēlfilmā "Dvēseļu putenis" (2019), māksliniece Agnese Rukšāne un Jaunā Rīgas teātra studijas audzēkņi Gerds Lapoška, Emīls Ralfs un Matīss Ozols. Savā pirmajā dramatiskajā lielā ekrāna lomā iejutīsies komiķis Jānis Skutelis, kurš atveidos galvenās varones tēvu.

Filmas scenārija līdzautore un galvenās lomas atveidotāja Marija Luīze Meļķe par projektu stāsta: "Manuprāt, filma ir par mūžīgu tiekšanos cilvēkiem vienam pie otra, tā arī nekad nesatiekoties, atskaitot īsus nejaušus brīžus, kurus viņi neprot noturēt. Tas nav viscaur skumji, jo pa vidu gadās amizantas, skaistas un aizraujošas epizodes, kuru dēļ šie cilvēki droši vien arī savstarpēji pievelkas. Tomēr, kā jau dzīvē, ir arī daudz kā briesmīga – nekāds vieglais gabals šis nav."

Filmas "Neona pavasaris" dramaturģija un raksturi attīstīti filmas ansambļa koprades procesā, iedvesmojoties no reālu Rīgas jauniešu-reiveru pieredzes, ar kuru filmas veidotāji iepazinās, intervējot savus vienaudžus un piedaloties reivu scēnas notikumos. Mēģinājumos ar improvizāciju un etīžu palīdzību tika attīstītas varoņu iekšējās līnijas un konstruēta filmas kopējā dramaturģija, kuras pamatā ir Marijas Luīzes Meļķes un Matīsa Kažas oriģinālscenārijs. Savukārt par elektroniskās mūzikas scēnai un pasākumiem raksturīgo vizualitāti rūpēsies operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Rūdolfs Baltiņš un kostīmu mākslinieks Krišjānis Elviks, bet par skaņu celiņu – komponists Toms Auniņš un skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis. Filmas producenti ir Dace Siatkovska, Una Celma un Matīss Kaža.

Jaunais režisors un producents Matīss Kaža kinoizglītību ieguvis Ņujorkā un pēdējos gados ir viens no ražīgākajiem pašmāju kino autoriem. 2017. gadā debitējis ar starptautiski godalgoto dokumentālo filmu "Vienu biļeti, lūdzu", šogad pirmizrādi piedzīvoja Matīsa Kažas dokumentālā filma "Klejotāji" un starpdisciplinārs projekts – izrāde un pilnmetrāžas spēlfilma "Kino un mēs", nākamgad paredzēta Kažas pilnmetrāžas vesterna "Kur vedīs ceļš" pirmizrāde.

Tags

Neona pavasaris Marija Luīze Meļķe Grēta Trušiņa Matīss Kaža Jānis Skutelis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form