Amsterdamā izrādīs dāņa uzņemtu īsfilmu par to, kā kaķi redz Rīgu
Foto: Kadrs no filmas

Dāņu režisora Jona Banga Karlsena Rīgā veidotā dokumentālā īsfilma "Kaķi Rīgā" iekļauta pasaules lielākā starptautiskā Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla IDFA oficiālajā programmā, informē filmas veidotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dāņu režisora Jona Banga Karlsena dokumentālā īsfilma "Rīga kaķi" tapusi Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta "Force Majeure. Rīga" ietvaros kopā strādājot Latvijas sociālantropologiem un septiņiem ievērojamiem Eiropas dokumentālā kino režisoriem. Šīs sadarbības rezultātā tapa dokumentālā filma "Pāri ceļiem un upei", kas savu pirmizrādi Rīgā piedzīvoja 2014. gada septembrī.

Pieredzējušais režisors Jons Bangs Karlsens dokumentālajā īsfilmā "Kaķi Rīgā" ar prieku pievēršas citas dzīvas radības nevis cilvēka atspoguļojumam, sniedzot jaunu skatījumu uz Rīgu ar kaķa acīm un ausīm.

Kamēr televīzijas ziņas koncentrējas uz Krievijas Federācijas iebrukumu Ukrainā, kaķi murrā, ošņā un žāvājas. Viņi ir Rīgas ielās, daudzdzīvokļu mājās, un pat pilsētas mēra kabinetā. Viņiem ir nospļauties par dzīves jēgu.

Kaķi ir skaisti mīlētāji, augstprātīgi slepkavas un nopietni guļavas un, ja jūs viņus glāstīsiet, tie jūs uzreiz saskrāpēs vai arī mīlēs īsi pirms nogalināšanas. Un neviens nespēlē flīģeli labāk kā kaķis, kam nerūp harmonijas, staigājot pa pussagruvušiem klaviertaustiņiem.

Jons Bangs Karlsens ir viens no nozīmīgākajiem mūsdienu dokumentālo filmu autoriem pasaulē, kurš tiek uzskatīts par vienu no oriģinālākajiem un inovatīvākajiem autoriem, kurš izveidojis vairāk nekā 40 filmas visdažādākajos žanros. "Manas filmas nav patiesība. Tās ir par to, kā es sajūtu pasauli. Nekas vairāk," tā savu filmu veidošanas principu formulējis Jons Bangs Karlsens.

Pasaules pirmizrāde Jona Banga Karlsena filmai "Rīgas kaķi" notiks no 19. līdz 30. novembrim Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla IDFA oficiālajā programmā "Paradocs", kurā iekļautas filmas, kas demonstrē notiekošo ārpus tradicionālā dokumentālā kino rāmja, uz robežas starp kino un mākslu, patiesību un fikciju, un stāstījuma un konstrukciju.

IDFA ir viens no nozīmīgākajiem un lielākajiem starptautiskās kino nozares notikumiem, kura programmai tiek atlasītas stilistiski interesantas, sociāli aktuālas un emocionāli uzrunājošas autorfilmas, kam piemīt augsta kvalitāte gan formas, gan satura ziņā.

"Kaķi Rīgā" izvēlēta arī starptautiska filmu festivāla īsfilmu konkursa programmai, kas notiks 2015.gada sākumā.

Jona Banga Karlsena filmas tapšanā, varoņu izpētē piedalījās sociālantropologi Māra Pinka un Garets Hamiltons, galvenais operators Valdis Celmiņš, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, filmu producēja filmu studija "Mistrus Media", producente Antra Gaile.

Filmas veidošanu projekta "Force Majeure. Rīga" ietvaros atbalstīja nodibinājums "Rīga 2014", ES programma "Media" un Nacionālais kinocentrs.

13.decembrī Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Rīgā tiks pasniegtas balvas arī kategorijā "Eiropas dokumentālā filma 2014", kam nominēta Jona Banga Karlsena filma "Īstais daudzums vardarbības" ("Just the Right Amount of Violence").

Tags

Eiropas Kinoakadēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form