Andra Gaujas filma 'Nekas mūs neapturēs' ieguvusi balvu festivālā Itālijā
Foto: Kadrs no filmas

Andra Gaujas attiecību drāma "Nekas mūs neapturēs" saņēmusi balvu Salerno starptautiskajā kinofestivālā. 1946. gadā dibinātais Salerno festivāls ir otrs senākais kinofestivāls Itālijā pēc Venēcijas kinofestivāla, un Latvija tajā ir pārstāvēta pirmoreiz, informē filmas producenti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tradīcijām bagātais Salerno festivāls šogad noritēja jau 74. reizi un pirmoreiz tiešsaistē. Andra Gaujas spēlfilma "Nekas mūs neapturēs" izcīnījusi balvu pilnmetrāžas spēlfilmu konkursa programmā. Tā kā filmas pārstāvji ceļošanas ierobežojumu dēļ nedrīkstēja piedalīties festivālā, balvas statuete šobrīd ceļo uz Latviju pa pastu.

Kā vēsta Latvijas Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa, studijas "Riverbed" producētā filma "Nekas mūs neapturēs", spītējot pandēmijai, ir nonākusi starptautiskā apritē — studija noslēgusi līgumu ar starptautisko filmu izplatītāju "Antidote Sales", ko dibinājis pazīstamais Krievijas kinokritiķis un festivālu kurators Antons Mazurovs. Filma tikko prezentēta arī Argentīnas filmu tirgū "Ventana Sur", un izplatītājs uzsācis pārrunas ar virkni ārvalstu televīzijas kanālu.

Atgādinām, ka filmas "Nekas mūs neapturēs" sižeta centrā ir dominējošs mūzikas producents Ralfs, ko atveido Andris Keišs. Sava nepiekāpīgā rakstura dēļ viņš piespiež sievu (lomā Kristīne Nevarauska) un mīļāko (Elza Gauja) sadzīvot vienā īpašumā, kur turklāt vēl mīt viņa divpadsmitgadīgā meita (Dārta Stepanova). Eksperiments pārvēršas nesaudzīgā cīņā katram par savām interesēm. Filma ir izraisījusi neviennozīmīgas reakcijas gan kritiķu, gan skatītāju atsauksmēs.

Filmai "Nekas mūs neapturēs" piemīt Latvijas kino videi neierasts vizuālās kvalitātes vēriens – gandrīz visa filmas pasaule ir radīta no jauna, mākslinieka Jurģa Krāsona komandai uzbūvējot divus daudzstāvu paviljonus. Lai filmai piešķirtu īpaši maģisku noskaņu, visi ārskati tika filmēti vakaros, naktīs un agros rītos — kopumā filmā parādās 46 saules lēkti vai rieti.

Filma tika izvirzīta deviņām Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" nominācijām astoņās kategorijās, tai skaitā galvenajā - "Labākā pilnmetrāžas spēlfilma".

Tags

Nekas mūs neapturēs Andris Gauja Lielais Kristaps
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form