Ar latviešu strēlnieku godināšanas epizodes filmēšanu noslēgs 'Dvēseļu puteņa' uzņemšanu
Foto: Raimonds Birkenfelds

Kino pilsētā "Cinevilla" sestdien, 6. aprīlī, no pulksten 11 līdz 19.30 tiks uzņemta filmas "Dvēseļu putenis" pēdējā epizode, kas atainos Lāčplēša Kara ordeņa piešķiršanu mājās pārnākušajiem latviešu strēlniekiem, informēja filmas veidotāju pārstāve Marta Lagzdiņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Augstākais Latvijas militārais apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis – tika radīts 1919. gada 11. novembrī par godu bermontiešu sakaušanai Daugavas krastos un Rīgas atbrīvošanai. Lāčplēša Kara ordenis ir pirmais Latvijas valsts apbalvojums.

Pirmā apbalvošanas ceremonija notika gadu pēc Torņakalna atbrīvošanas – 1920. gada 11. novembrī Esplanādē. Ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušajiem latviešu strēlniekiem un ārzemniekiem, godinot viņu devumu Latvijas neatkarības izcīnīšanā.

Filmu noslēdzošās ainas uzņemšanas laukumu apmeklēs Valsts prezidents Raimonds Vējonis un aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), norādīja Lagzdiņa.

Filmas "Dvēseļu putenis" pirmizrāde iecerēta 2019. gada 11. novembrī. Tajā lomas atveido aktieri Vilis Daudziņš, Ivars Krasts un Gatis Gāga, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Jēkabs Reinis, Ieva Florence un citi.

Projekta komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm - režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste Lolita Ritmanis, Gunita Groša, mākslinieks Juris Žukovskis, kostīmu māksliniece Sandra Sila, grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija "Kultfilma" u.c.

Līdz šim jau uzņemti tādi nozīmīgi filmas kadri kā strēlnieku iesaukšana un treniņnometnes, bēgļu gaitas, "Slokas kauja" un "Ziemassvētku kaujas".

Tags

Artis Pabriks Dvēseļu putenis Ivars Krasts Raimonds Vējonis Vilis Daudziņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form