BBC izvēlas: 2021. gada labāko filmu izlase
Foto: Publicitātes foto

Neraugoties uz sākotnēji optimistiskajām prognozēm par vakcīnu uzvaru, 2021. gads joprojām aizritēja izteiktā Covid-19 zīmē, vīrusa uzliesmojumiem mijoties ar mierīgākiem periodiem. Attiecīgi arī kino nozarei atgūšanās pēc ārkārtīgi traģiskā 2020. gada noritēja lēni un smagi, vien atsevišķām filmām spējot gūt finansiālos ieņēmumus, kas līdzvērtīgi laikam pirms pandēmijas. Britu raidsabiedrības BBC kino kritiķi izvēlējušies, viņuprāt, labāko no aizejošā gada kino biruma – 20 filmas, kuru vidū tīri tehnisku iemeslu sastopami arī daži 2020. gada darbi – jo izrādīt plašākai sabiedrībai šīs filmas bija iespējams tikai šogad.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

BBC kritiķi tradicionāli dod priekšroku mākslinieciski augstvērtīgākiem darbiem, ignorējot lielos Holivudas blokbāsterus, tomēr šogad pasaules pirmizrādi beidzot piedzīvoja kāda lielbudžeta filma, kuras galvenais varonis ir britu nacionālais lepnums – un to nu BBC nekādi nespēja ignorēt. Bet tas nav vienīgais pārsteigums.

Tags

BBC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form