Bigelovas filma par bin Ladena notveršanu raisa asas diskusijas ASV
Foto: Publicitātes foto

"Oskarotās" režisores Ketrīna Biglelovas jaunākā filma "Zero Dark Thirty" ("Slepenā operācija: 30 minūtes pēc pusnakts")'par terorista Osamas bin Ladena notveršanu, kopš nonākšanas uz lielajiem ekrāniem izraisījusi asas sabiedrības un politiķu diskusijas Amerikas Savienotajās Valstīs, raksta ārvalstu prese.

Filmā "Slepenā operācija: 30 minūtes pēc pusnakts" atspoguļotie notikumi, sevišķi spīdzināšanas ainas, ir plaši apspriesta tēma ASV medijos un sabiedrībā. Vairāki ASV valdības pārstāvji aicināja boikotēt filmu, kā arī ietekmēja lēmumus Holivudā, jo filmas veidotāji skatītājiem ļauj noprast, ka tieši spīdzināšana noveda pie Bin Ladena atrašanas. ASV senatori kritizē arī to, ka filmas veidotāji, iespējams, izmantojuši slepenu informāciju, kuru viņi nedrīkstēja publiskot. Lai arī filmas iznākšanu pavadīja skandāls un diskusijas, tai ir lieliski panākumi gan kases ieņēmumu ziņā, gan saņemot nozīmīgas kino godalgas un nominācijas.

Filma, kas ir nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai "Oskars" piecās kategorijās, ir balstīta uz patiesiem notikumiem par ASV slepenā dienesta aģentiem aktrises Džesikas Časteinas varones vadībā ("Zelta globuss" par šo lomu) un viņu izmeklēšanu, kas noveda pie Osamas Bin Ladena slēpņa atrašanas. Filmas nosaukums angliski, "Zero Dark Thirty", ir militārs termins un apzīmē laiku, proti, 30 minūtes pēc pusnakts, kad notika izšķirošais uzbrukums Bin Ladena slēpnim.

Pagājušajā nedēļā 2001.gada 11.septembra upuru tuvinieki ir izplatījuši oficiālu paziņojumu, aizstāvot Bigelovas filmu un kritizējot valdības centienus ietekmēt sabiedrības domu. Organizācija "9/11 Parents & Families of Firefighters and WTC Victims" atbalsta Bigelovas filmu un centienus atspoguļot dramatiskos notikumus par spīti atsevišķu valdības pārstāvju iebildumiem.

"Tā ir mūsu nācijas vēsture, un neviens nedrīkst to pārrakstīt," raksta organizācijas pārstāvji, "ja tiek izteikti oficiāli aicinājumi boikotēt filmu, tad tā ir cenzūra. Mēs 11.septembrī zaudējām savus mīļotos un tuviniekus, tāpēc mēs atbalstām režisori Ketrīnu Bigelovu un filmas veidotājus par to, ka viņi ir uzņēmuši darbu, kas atspoguļo vēsturi un tādā veidā izrāda cieņu mūsu valstij, armijai un terorisma upuriem, kā arī ASV valdībai un slepenajam dienestam, kuru centieni ļāva atrast Osamu Bin Ladenu."

Source

DELFI Kultūra

Tags

Oskara balva Zelta globuss
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form