Čehijā pasaules pirmizrādi piedzīvo Lailas Pakalniņas īsfilma 'Sapnis'
Foto: Publicitātes attēls. Laila Pakalniņa, "Sapnis"

Šā gada 27. oktobrī pasaules pirmizrādi Jihlavas dokumentālo filmu festivāla konkursa programmā "Short Joy" piedzīvo Lailas Pakalniņas jaunākā dokumentālā filma – tikai septiņas minūtes garā mazbudžeta īsfilmiņa "Sapnis", kas uzņemta Latgalē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Čehijā notiekošais Jihlavas starptautiskais festivāls ir Centrālajā un Austrumeiropā lielākais dokumentālo filmu festivāls un šogad norisinās jau 20. reizi – no 25. līdz 30. oktobrī. Jihlavas festivālā īpaši tiek gaidītas tā sauktās radošās dokumentālās filmas (creative documentary), vērtējot tās pirmkārt kā unikālus mākslas darbus. Festivālā ir vairākas konkursa programmas (debijas filmas, labākās čehu dokumentālās filmas utt.), starp tām arī "Short Joy" labāko dokumentālo īsfilmu konkurss – "filmas, kas demonstrē dokumentālā kino spēku un iespējas pat ierobežotā laika rāmī".

Lailas Pakalniņas īsfilma Sapnis uzņemta Latgalē, Krāslavas novada Robežnieku pagasta Skukos – šī vieta režisorei palikusi prātā, meklējot filmēšanas vietas spēlfilmai "Ausma". "Es nevarēju tur neatgriezties," sacījusi Laila Pakalniņa par savu šā gada īsāko filmu. Tomēr laika izteiksmē tā nav pati īsākā Lailas Pakalniņas filma – divas minūtes garā, Nīcas futbola komandai veltītā "Īsfilma par dzīvi" (2014) jau apceļojusi daudzus festivālus un pabijusi arī Jihlavā, kur demonstrēta arī Pakalniņas dokumentālā filma "Skurstenis" (2013).

Melnbaltā īsfilma "Sapnis" ir gandrīz vienā kadrā uzņemts stāstiņš par mazu veikaliņu ceļa malā – gandrīz nekurienē, tomēr, kā vēlāk izrādās, netālu no valsts robežas. Režisore Laila Pakalniņa filmu veidojusi kopā ar operatoru Ivaru Burtnieku un skaņu režisoru Anriju Krenbergu, finansiālais atbalsts – no Valsts Kultūrkapitāla fonda.

Tikmēr Lailas Pakalniņas jaunākā spēlfilma "Ausma", kas nupat saņēma septiņas balvas Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" un šogad pārstāv Latviju ASV Kinoakadēmijas "Oskaru" balvas konkurencē, pašlaik sāk cīņu par nomināciju kategorijā "Labākā ārzemju filma" – pirmais filmas seanss ASV Kinoakadēmijas biedriem notiks 4. novembrī, bet 6. novembrī filma tiks demonstrēta platformas "European Film Promotion" (EFP) rīkotās Eiropas pretendentu programmas ietvaros.

Tags

Laila Pakalniņa Lielais Kristaps
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form