Cenzētā Pakalniņas 'Ausma' saņem balvu kinofestivālā Irānā
Foto: Publicitātes foto

Noslēdzies Starptautiskais Fadžras filmu festivāls Irānā, kurā Lailas Pakalniņas spēlfilma "Ausma" saņēmusi galveno balvu kategorijā "Māksla un pieredze", portālu "Delfi" informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā iepriekš ziņots, lai Latvijas, Polijas un Igaunijas kopražojuma filmu "Ausma" varētu izrādīt festivālā, tā bija jāīsina, izgriežot epizodes, kas nelikās piedienīgas vietējam valsts filmu cenzoram.

Par spīti šiem sarežģījumiem režisore Laila Pakalniņa atzīst – šajā festivālā, kas ir nozīmīgākais un lielākais Irānā, "Ausma" sagaidīta ar lielu izpratni. Neskatoties uz šķietami lielajām kultūras atšķirībām, tieši Irānas skatītājs ieraudzījis filmā pat vissīkākās nianses un nolasījis autoru dotos kodus, tādēļ režisorei bijušas aizkustinošas sarunas pēc filmas seansiem.

Festivālā tika demonstrēta plaša filmu programmu, kurā bija pārstāvētas daudzas pasaules valstis - Sīrija, Turcija, Dānija, Itālija, Krievija, Japāna, Francija, Indija, Spānija, Irāka u.c.

Laila Pakalniņa gan nebija klāt festivāla noslēguma ceremonijā, kas, piedaloties festivāla viesiem un Irānas amatpersonām, notika pirmdien, jo tajā laikā režisore jau bija ceļā uz "Go East" filmu festivālu Vācijā, Vīsbādenē. Zīmīgi, ka informācija par balvu režisori sasniedza tikai Vīsbādenē, pateicoties Irānā aizliegtajam "Facebook" portālam un vienam no aizrautīgiem filmas faniem!

Fadžras filmu festivāls nebeidz pārsteigt, tomēr tas piedāvā krāšņu emociju gammu un iespēju satikties ar lielisku skatītāju, kas ir katra režisora sapnis! Zīmīgi, ka festivāla nosaukums "Fajir" irāņu valodā nozīmē ausma.

Tags

Laila Pakalniņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form