Dailes teātris veidos daudzsēriju melno komēdiju 'Smiļģa lāsts'
Foto: F64

Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs nācis klajā ar ieceri veidot daudzsēriju melno komēdiju ar pagaidu nosaukumu "Smiļģa lāsts", kuras dramaturģiju veidos Justīne Kļava un Artūrs Dīcis, un režisori būs Viesturs Kairišs un Gatis Šmits, portālu "Delfi" infor-mē teātra pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Stāsta centrā atrodas teātra darbinieki, kuri, ignorējot apkārt valdošos force majeure apstākļus, spītīgi cenšas pildīt savu kultūras darbinieku misiju, lai iestudētu ilgi plānoto "Simtgades izrādi". Darbu traucē ārkārtas apstākļi, varas spēles, teātra iekšējās intrigas, māņticība, kā arī aizdomas par teātra dibinātāja Eduarda Smiļģa uzlikto lāstu.

Ar melnās komēdijas "Smiļģa lāsts" palīdzību Dailes teātris vēlas sniegt skatītājiem iespēju caur pašironijas prizmu ielūkoties teātra iekšējā dzīvē. Darbu plānots filmēt reālā lokācijā - Dailes teātra telpās.

Teātra vadītājs Juris Žagars pagājušajā nedēļā ir uzsācis sarunas par iespējamu sadarbību ar Latvijas Televīziju: "Mums ir divi profesionāli kino režisori, mums ir pašiem savi profesionāli dramaturgi, seriālā var piedalīties visa aktieru trupa, mums ir telpas, laba tēma un, pats galvenais, mums ir laiks to darīt. Jau tiek strādāts pie scenārija skeleta, esam veikuši aptuvenas budžeta aprises, ir notikušas sarunas ar potenciāliem sadarbības partneriem. Aktieri ideju uzņēmuši ar entuziasmu un jau dalās ar idejām. Ļoti ceram, ka jūnijā varētu sākties darbs un septembrī varētu piedzīvot seriāla pirmizrādi."

Atgādinām, ka par sava seriāla veidošanu paziņojis Jaunais Rīgas teātris un tā mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.

Jau ziņots, ka Latvijā no 13. marta līdz 13. maijam ir izsludināts ārkārtējais stāvoklis, slēdzot visas publiskās pulcēšanās vietas, tostarp teātrus.

Tags

Justīne Kļava Dailes teātris Eduards Smiļģis Gatis Šmits Viesturs Kairišs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form