Dokumentālās filmas par Šķērsielu izdotas DVD formātā
Foto: Publicitātes attēli

Šoruden DVD formātā izdotas skatītāju iemīļotās un starptautiskos kinofestivālos godalgotās dokumentālās filmas "Šķērsiela" un "Jaunie laiki Šķērsielā". Kopā ar 2013. gadā tapušo filmu "Kapitālisms Šķērsielā" tās veido unikālu dokumentālā kino ciklu, kas seko mazas kopienas pārmaiņām 25 gadu garumā, portālu "Delfi" informē Eiropas dokumentālā kino simpoziju producente Baiba Urbane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dokumentālā filma „Šķērsiela” ir vienīgā Latvijas filma, kas saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu un iekļauta Latvijas Kultūras kanonā, bet līdz šim nebija digitalizēta. Ar Rīgas tūrisma attīstības biroja un Rīgas domes atbalstu kļuvis iespējams no jauna dzīvot līdzi Rīgas nomales ieliņas iedzīvotāju likteņu dramatiskajiem un komiskajiem pavērsieniem ceturdaļgadsimta garumā. Šķērsiela un tās dažādie iedzīvotāji savā ziņā ir visas Latvijas sabiedrības spogulis.

Digitalizēto dokumentālo filmu „Šķērsiela” un „Jaunie laiki Šķērsielā” DVD papildināti ar ekskluzīvām, īpaši šim nolūkam veiktām intervijām ar to autoriem Ivaru Selecki un Tālivaldi Margēviču par Šķērsielas cikla tapšanu. Triloģijas pirmās filmas “Šķērsiela” DVD iekļauta saruna ar filmu idejas autoru Tālivaldi Margēviču un „Jaunie laiki Šķērsielā ” DVD iekļauta saruna ar filmu režisoru Ivaru Selecki.

Šķērsielas cikla filmu DVD būs iespējams iegadāties gan katru atsevišķi, gan komplektā „Kino triloģija Šķērsiela” „Best Baltic” stendos un interneta veikalā.

Tags

Eiropas Kinoakadēmija Šķērsiela
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form