Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija Rīgā: teksta tiešraides arhīvs
Foto: DELFI

13. decembrī Eiropas filmu veidotāji, Eiropas Kinoakadēmijas biedri, balvu nomināciju ieguvēji un viesi pulcējas Rīgā – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētā, lai godinātu labākos Eiropas kino darbus 27. Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā.

Portāls "Delfi.lv" piedāvā teksta tiešraidi - par pasākuma norisi no Latvijas Nacionālās operas informē Ronalds Peniķis – kino apskatnieks no "Labs Kino", līdzās tam piedāvājam dažādus foto un video materiālus, kā arī interesantākos tvītus un citu aktuālo informāciju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšana
Mūsu korespondents ziņo, ka pēc preses konferences lielākā daļa viesu jau devusies svinību virzienā. Kinozvaigznes atpūtīsies Latviešu biedrības namā. Ar to arī teksta tiešraidi noslēdzam. Paldies par uzmanību!
Šeit neliels fragments no preses konferences - uz jautājumiem atbild Stīvs Makvīns.https://www.delfi.lv/video/delfi/stivs-makvins-preses-konference.d?id=45340440
https://twitter.com/piespraude/status/543877889100640258
Kā nākamais uz žurnālistu jautājumiem atbildēja labākās dokumentālās filmas autors – Marc Bauder un pēc tam – par labāko komponistu atzītā Mica Levi.
https://twitter.com/EuroFilmAwards/status/543874099337252864
Preses konference sākās ar Stīvena Makvīna ierašanos un ļoti maz jautājumiem.
Krēsli tiks aizpildīti. Kas būs tie cilvēki, kuru tajos ieguls - prese ir nepacietībā.
Ceremonija ir noslēgusies. Pēc mirkļa ziņosim par to, kas labs notiek "Q&A" daļā!
Ronalds Penikis: Šajā vakarā visvairāk pieminētie cilvēki tūlīt dosies uz jautājumu un atbilžu vakaru. Lai nu kā, šis lieliskais notikums ir sasniedzis savu finālu. Gaidīsim jaunas filmas, jaunus uzvarētājus un, kas zina, arī kādu līdzīga mēroga pasākumu pie mums atkal.
Ronalds Penikis: IDA. Vakara populārākā filma. Nu ko, filmu izplatītāji, jāsaņemas.
Ronalds Penikis: Beidzot būs pienācis pelnīts fināls - European Film 2014, kuras nominācijā ir piecas filmas - gan Latvijā izrādītais NYMPHOMANIAC, gan šovakar populārā IDA un arī LEVIATHAN. Uzminiet kura? Klāt vēl FORCE MAJEURE un WINTER SLEEP? Atbilde neliks gaidīt...
https://twitter.com/danielleschleif/status/543861416735043585
Brīdī, kad Angeška Holanda uznāk uz skatuves, protams, visi klātesošie pieceļās kājās un sveic skaļām ovācijām. Pelnīti, bez šaubām!
Ronalds Penikis: Un tagad Angeška Holanda ar degvīnu. Nē, tomēr bez degvīna. Nominācija - Mūža ieguldījums kino - režisore Agnès Varda, kura savā mūžā ir ieguvusi visu, par ko tikai jebkurš Eiropas kino cilvēks varētu sapņot. Apsveicam!!! .
Ronalds Penikis: Un tuvāk nobeigumam kaut kas jautrāks - European Comedy nominācija, kur nav IDA (neticami!). No trijiem nominantiem, par uzvarētāju kļūst The Mafia Only Kills in Summer no Itālijas. Jauks nosaukums, taču balvas saņēmēja attaisnošanās par to, nedaudz liekas nevietā.
Ronalds Penikis: Un tuvāk nobeigumam kaut kas jautrāks - European Comedy nominācija, kur nav IDA (neticami!). No trijiem nominantiem, par uzvarētāju kļūst The Mafia Only Kills in Summer no Itālijas. Jauks nosaukums, taču balvas saņēmēja attaisnošanās par to, nedaudz liekas nevietā.
Ronalds Penikis: Nikolaj Coster-Waldau paziņo uzvarētāju, bet sieviete uz skatuves nav Marion Cotillard. Jebkurā gadījumā, viņa ir uzvarētāja ar savu tēlojumu filmā Two Days, One Night. Sveicam taču, vai ne?
Ronalds Penikis: Vakara vadītājs ir maniaks. Labā nozīmē - lielisks, humoristisks dejas solis 80-to gadu filmas "Flashdance" kompozīcijas "Maniac" - ho ho, tūlīt sekos European Actress nominācija. Tikai, lūdzu, ne IDA. Un balvu pieteiks neviens cits, kā Princis Čārmijs.
Prieks dzirdēt!https://twitter.com/VassiliouEU/status/543854484741296128
Kā jau par katru apbalvojumu, arī par Eiropas Kinoakadēmijas balvām gaidāms daudz saspringtu diskusiju. Parādās jau pirmie aizmetņi!https://twitter.com/KristineGiluce/status/543852025633832961
Ronalds Penikis: Gustavs Terzens un Marta Selecka ļoti vēlās būt filmā - Rīgas ainiņas ar sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem ir papildinātas ar nominantu filmu kadriem. Jeb varbūt otrādi? Jebkurā gadījumā, People`s Choice Award saņem IDA!! Vai Eiropā ir arī kāda cita filma, kuru ir obligāti jānoskatās?
Ronalds Penikis: Kino leģenda Līva Ulmane piesaka balvas saņēmēju nominācijā European Director - veltot katra nominanta filmai pateicības vārdus par veikto darbu, Ulmanes kundzei tomēr nākas nosaukt to vienīgo - balva dodas pie Pawel Pawlikowski, kurš jau šodien saņēmis arī European Screenwriter balvu par filmu IDA. Ja vēl nav bijis plānos, tad tagad filma ir noteikti jānoskatās.
Ronalds Penikis: No skatuves tika piedāvāts burgers ar vodku - nav tas labākais vēlai vakara stundai. Bet Eiropas kino balvas pasniegšanas kontekstā viss ir savienojams.
Ronalds Penikis: Kas būtu kino bez operatora? EUROPEAN CINEMATOGRAPHER – Prix CARLO DI PALMA 2014 - Łukasz Żal & Ryszard Lenczewski par filmu IDA. Un pēc tam atkal joki par vodku. Laikam nav šaubu par vakara noslēguma dzērienu.
Ronalds Penikis: EUROPEAN COSTUME DESIGNER 2014 balvu saņem Natascha Curtius-Noss par drūmo vācu vesternu THE DARK VALLEY. Vesterni vairs nav tikai amerikāņu vai itāļu kino sastāvdaļa.
Ronalds Penikis: Vakara vadītājs uzstājīgi piedāvā režisorei Agneškai Holandai vodku, pēc tam piesakot nākamo nomināciju - European Composer. Par to tiek pasludināts Mica Levi par UNDER THE SKIN.
Ronalds Penikis: Pienācis laiks vienai no galvenajām nominācijām - European Actor, kur šoreiz sacenšas Brendan Gleeson, Tom Hardy, Alexey Serebryakov, Stellan Skarsgard un Timothy Spall. Un balvu saņem Timothy Spall par lielisko tēlojumu biogrāfiskajā filmā «Mr Turner».
https://twitter.com/danielleschleif/status/543843339582599169
https://twitter.com/MicRec/status/543843491831644160
Muzikālā pauze - pašmāju "Melo-M" izpilda grupas "Mumford & Sons" dziesmas "I will wait" instrumentālu versiju. Starp balvu pasniegšanas reizēm vakara vadītājs staigā pa publiku un piedāvā klātesošajiem dzērienus. Humora netrūkst!
Ronalds Penikis: Rēzija Kalniņa nosauc nākamo uzvarētāju kategorijā European Animated Feature Film - The Art of Happiness / L'arte della felicità Italy, Director: Alessandro Rak. Diemžēl, balva gājusi secen arī pie mums izrādītājai Minuscule - Valley of the Lost Ants, kurā bija daudz neticami izbolītu un ļoti jauku kukainīšu.
Ronalds Penikis: Balva European Documentary nominācijā ir nākamā - šajā kategorijā ir veseli seši konkurenti un par uzvarētāju kļūst Master of the Universe Germany, Austria - Director: Marc Bauder.
Ronalds Penikis: Nominācijā European Screenwriter, apsteidzot četrus konkurentus, balvu iegūst Pawel Pawlikowski par filmu IDA (Poland, Denmark).
Kinoblogeriem, kā vienmēr, humora izjūtas netrūkst.https://twitter.com/kinoblogeri/status/543835689650237440
Ronalds Penikis: Sveicinot klātesošos latviešu valodā, Eiropas Kinoakadēmijas prezidents Vims Venderss aicina uz skatuves britu režisoru Stīvu Makvīnu, lai pasniegtu balvu nominācijā „Eiropiešu sasniegumi pasaules kinomākslā".
Vakara vadītājs Hermans ieminējās, ka Rīgā ir jau divas dienas un var droši teikt, ka latvieši zina, kā vajag ballēties!
Balvas saņemot emocijas nudien sit augstu vilni. Aizkustinājums ir acīmredzams.
Ronalds Penikis: European Short Film balvu iegūst: The Chicken, Director: Una Gunjak - Germany, Croatia.
Ronalds Penikis: Ir pienācis brīdis, kad tiek nosauktas nominācijas kategorijā European Discovery - un balvu saņem The Tribe / Plemya - Director: Myroslav Slaboshpytskiy, UKRAINA
Šādi izskatās preses zāle!
Visas ceremonijas garumā ziņosim par tās norisi un mūsu eksperts komentēs katru sīkumu! :)
Ceremonija ir sākusies!
Ceremonija sāksies pēc pavisam neilga brīža.
Starp pasākuma apmeklētājiem, ir arī Nils Ušakovs un Valdis Zatlers, filmas "Mammu, es tevi mīlu" režisors Jānis Nords, Vilis Daudziņš un daudzi citi. Sarkanā paklāja galerija ir papildināta!https://www.delfi.lv/kultura/news/screen/eiropas-kinoakademijas-balvu-pasniegsanas-ceremonija-riga-sarkanais-paklajs.d?id=45339944
Šobrīd sarkanais paklājs tiek apdzīvots pilnā sparā - zibpsuldzes, kameras, fotogrāfi un intervētāji strādā nepārtraukti.
Izskatās, ka populārā seriāla zvaigzne ir tīri apmierināts ar notiekošo.https://twitter.com/NCW_Spain/status/543819248234418177
Ronalds Penikis: TV seriāla "Troņu spēle" dāņu aktieris Nikolajs Kosters-Valdavs ir Rīgā un, ieradies uz sarkanā paklāja, turpina sniegt intervijas. Bet pa to laiku no auto izkāpj filmu "Bads" un "12 gadi verdzībā" režisors Stīvs Makvīns - kino smagsvars ir klāt.
Populārā seriāla "Game of thrones" jeb "Troņu spēle" zvaigzne Nikolajs Kosters-Valdavs, kas seriālā atveido Džeimiju Lanesteru! http://instagram.com/p/wjgoGIiA7d/
Pirmā galerija ar bildēm no sarkanā paklāja!https://www.delfi.lv/kultura/news/screen/eiropas-kinoakademijas-balvu-pasniegsanas-ceremonija-riga-sarkanais-paklajs.d?id=45339944
https://twitter.com/mikskoljers/status/543808455434592257
Zane Vaļicka ar savu pavadoni.
https://twitter.com/EuroFilmAwards/status/543809128502923265
Sarkanais paklājs gaida jaunu zvaigžņu pievedumu.
Ronalds Penikis: Elegantais aktieru pāris Vilis un Zane Daudziņi , režisors Jānis Nords kopā ar Alisi Ģelzi baudīja nedalītu fotogrāfu uzmanību līdz ar parādīšanos uz sarkanā paklāja. Pasākumu dalībnieku skaits papildinās ar katru minūti. Protams, ka liela daļa Eiropas aktieru un režisoru nav tik atpazīstami, kā viņu ceha kolēģi no Holivudas, tāpēc sevišķi priecē mūsu aktieru dalība šādā pasākumā.
Vakara vadītājs - Tomass Hermans - ir vācu komiķis un TV šovu vadītājs.
https://twitter.com/EuroFilmAwards/status/543805026691710976
Nozīmīgajā kino pasākumā neiztiek arī bez iemīļotajām latviešu kino aktrisēm - Olgu Dreģi un Indru Briķi!
https://twitter.com/EuroFilmAwards/status/543798727056850944
Ronalds Penikis: Nepagāja ne stunda, kad uz sarkanā paklāja beidzot sākas rosība. Pagaidām tur vispamanāmākā ir mūsu Daira Āboliņa. Tagad uzmanības lokā beidzot ir nonākuši arī Vims Venderss un Agneška Holanda, kuri kopā ar Dairu sniedz intervijas. Sarkanais paklājs vairs nav tik vientuļš.
https://twitter.com/Kino_Splendid/status/543459091268784128
https://twitter.com/Riga2014/status/543795508314374145
Cilvēki baumo, ka Rīgā ieradusies Penelope Krūsa un aktieri no "Game of Thrones" seriāla. Ja dodies pastaigā pa Rīgas centru - skaties uzmanīgi apkārt! :)
Sociālajos tīklos ažitoāža par pasākumu ir liela - gan twitter, gan instagram vietnēs cilvēki aktīvi dalās savās izjūtās. Liela daļa no ziņotājiem ir arī citu tautību pārstāvji - interese par notikumu sniedzas tālu pāri Latvijas robežām. 
https://twitter.com/EuroFilmAwards/status/543781583371898880
Balvu pasniegšanas ceremonijas sākums - 20:00. 
https://twitter.com/kitavanslooten/status/543767983181824000
Jau tagad sāk parādīties pirmie tvīti par gaidāmo notikumu. Haštags jeb mirkļbirka - #EFA2014. 
https://twitter.com/EuroFilmAwards/status/543759184068886528
Sveiki, dārgie lasītāji! Sākam teksta tiešraidi. Ronalds Peniķis ziņo no notikuma vietas: Latvijas Nacionālā opera ir notikuma gaidās - apsardzei daudz darba, jo - cik var saprast - tāda līmeņa pasākuma organizēšanai rodas arī savi, pilnībā izskaidrojami blakusefekti. Šobrīd neviens īsti nezin kur kas var doties un presei ir jāpaciešas līdz 17:00, kad beidzot varēs tikt klāt sarkanajam paklājam.

Pēc nesenajiem notikumiem ap operas māju, kā tika lasīts interneta plašumos no bezgala apmierinātiem komentētājiem – beidzot pie mums ir normāls Eiropas pasākums, kādu esam pelnījuši un nevis apšaubāmas kvalitātes dziesmu festivāls, diskusijās par kura lietderību tiek saplēsts ne viens vien krekls.

Šoreiz nav iemesla gausties – ne tikai kino cilvēku, bet visas Latvijas progresīvās cilvēces svētki ir klāt – Eiropa mūs šogad lutina ne pa jokam.

Par šādu kino notikumu, kad Latvijai būs pievērsta ne tikai Eiropas, bet arī visas pasaules uzmanība, mēs visi tikai varējām sapņot. Visā savā krāšņumā, Eiropas kino ir ieradies Rīgā.

Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju tradicionāli atklās Eiropas Kinoakadēmijas prezidents, vācu režisors Vims Venderss un Eiropas Kinoakadēmijas priekšsēdētāja, poļu režisore Agneška Holanda. 

Eiropas Kinoakadēmijas balvas 21 kategorijā uzvarētājiem pasniegs: Ada Kondesku (Rumānija), Silvija Huksa (Nīderlande), Karla Juri (Šveice), Rēzija Kalniņa (Latvija), Ariane Labeda (Francija) un Tanja Ribiča (Slovēnija), Berijs Atsma (Nīderlande), Andržejs Hira (Polija), Nikolajs Kosters-Valdau ( Dānija), Branko Djuričs (Bosnija un Hercegovina), Tobiass Moreti (Austrija) un Luka Zingareti (Itālija), Gustavs Terzens (Latvija) un Marta Selecka (Latvija), kā arī leģendārā aktrise un režisore Līva Ulmane (Norvēģija).

Filmu „Bads” un „12 gadu verdzībā” režisors Stīvs Makvīns tiks godināts ar balvu „Eiropiešu sasniegumi pasaules kinomākslā”. Izcilā franču režisore Anjēze Varda saņems Balvu par mūža ieguldījumu, savukārt īru producents Eds Gvinejs saņems Eiropas kopprodukcijas balvu „Prix EURIMAGES”.

Ceremonijas viesu vidū būs arī kultūras ministri Jozefs Ostermaijers (Austrija), Urve Tīdusa (Igaunija), Dace Melbārde (Latvija), Šarūns Birutis (Lietuva), Malgožata Omilanovska (Polija) un Memli Krasnķi (Kosova).

Kinoteātrī „Splendid Palace” ceremonija tiks translēta tiešraidē, tāpat tiešraidi var skatīties arī Latvijas Televīzijas 1. kanālā, RTP2 Portugālē un SVT Flow Zviedrijā vai interneta mājaslapā www.europeanfilmawards.eu.

Par latvisku noskaņu ceremonijā rūpējas čellu trio „Melo-M” - instrumentālā grupa, kas pazīstama ar populāru dziesmu versijām čelliem, sākot no klasiskās līdz etniskajai mūzikai, popam un rokam.
Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas producenti ir Eiropas Kinoakadēmijas direktore Mariana Doringa un Jirgens Bīzingers (izpildproducents).

Tags

Dace Melbārde Eiropas Kinoakadēmija Gustavs Terzens Latvijas Nacionālā opera Rēzija Kalniņa Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form