Sekojot jaunās spēlfilmas "Homo Novus" panākumiem Latvijas kinoteātros, LMT Viedtelevīzija piedāvā trešo video stāstu par filmas tapšanu. Šoreiz tas ielūkojas romāna "Homo Novus" autora Anšlava Eglīša dzīves stāstā un atstātajā mantojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Anšlava Eglīša dzīve nav rozēm vien kaisīta, tomēr, lai kādi šķēršļi tika likti ceļā, viņš ir atstājis lielu mantojumu – vairāk nekā 50 grāmatas. Tie pamatā ir stāsti, kā arī noveles, romāni un lugu krājumi, kas savā laikā izrādītas daudzos pasaules latviešu teātros un vēlāk arī Latvijā. No šī gada septembra nogales kinoteātros ir skatāma arī filma "Homo Novus".

Šajā "Homo Novus" video stāstā redzams pats Anšlavs Eglītis un īpaši kadri no viņa dzīves ASV. Savukārt Viktors Hausmanis, literatūras un teātra zinātnieks un Ingrīda Burāne, mākslas zinātniece dalās vēstures liecībās par Anšlava Eglīša bērnību, jaunību Inciemā un vēlāk arī dzīvi trimdā. Māra Ozola, Eglīšu ģimenes piemiņas glabātāja Inciema pilī, kur Anšlavs rakstīja un gleznoja, zina stāstīt, cik daudz no rakstnieka jaunības patiesībā attēlots romānā "Pansija pilī".

Tā kā Eglītis ir latvietis ar dažādu valstu pieredzi, viņš savā dzīvē ir saticis un intervējis arī mūsdienās labi pazīstamas ASV un Eiropas kino zvaigznes. Kā atzīst eksperti, rakstnieks Holivudā jutās kā savās mājās, gan pateicoties valodas zināšanām, gan spējai ātri reaģēt un smalkai asprātībai.\

Jau ziņots, ka filma "Homo Novus" pirmizrādi piedzīvoja 26. septembrī. Tā tapusi pēc Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna. Režisore – Anna Viduleja.

"Homo Novus" galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās – Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Komēdijā filmējušās arī citas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, Kaspars Kambala, Intars Busulis un Andrejs Žagars.

Trīs spēlfilmas "Homo Novus" aizkadra video stāsti ir skatāmi arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji aicināti piedalīties Twitter diskusijās par filmu, lietojot tēmturus #homonovusmovie un #LMTstraume.

Tags

Anšlavs Eglītis Filma Homo Novus Latvijas filmas Latvijas simtgadei Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form