Foto: Ar grupas dalību pirmizrādi piedzīvojusi filma ''Prāta vētra': Starp krastiem'
Foto: Publicitātes foto

29. oktobra vakarā kinoteātrī "Kino Citadele" notika dokumentālās filmas "Prāta vētra: starp krastiem" pirmizrāde lūgtiem viesiem. To apmeklēja arī pati grupa un citas ievērojamas personas, tostarp Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmas sižets seko līdzi grupas "Prāta vētra" attīstībai Latvijas un pasaules vēstures notikumu kontekstā un tajā redzami unikāli kadri no grupas privātajiem, kā arī Latvijas Televīzijas arhīviem.

Sarunu ar filmas režisoru iespējams skatīties šeit.

"Filma ir mēģinājums atbildēt uz jautājumiem: kas ir tas, kas veido "Prāta vētras" fenomenu, kādēļ cilvēki viņus mīl un reizē arī kritizē, kā grupa ir spējusi uzveikt daudzās krīzes un tomēr palikt kopā jau 25 gadus? Nu jau viņi ir daļa no mūsu nacionālās identitātes. Varētu šķist, ka veidot filmu par "Prāta vētru" ir panākumus sološs pasākums, taču patiesībā viņi ir snieguši tik daudz interviju kā neviens, un sākumā škiet, ka par viņiem jau zinām visu," stāsta viens no filmas veidotājiem Sandijs Semjonovs.

"Filma "Prāta vētra: starp krastiem" ir dokumentāls stāsts par četriem draugiem. Par četriem atšķirīgiem, taču sirdī līdzīgiem skolas biedriem. Viņi piedzima septiņdesmito gadu vidū, izauga ar padomju multenēm un tukšajiem veikalu plauktiem, mūsu valsts neatkarības priekšvakarā izveidojot jaunu grupu "Prāta vētra".

Tas ir stāsts par "Prātas vētras" un mūsu valsts ceļu. Par nepadošanos un spītību. Par neatlaidību, krišanu un atkal celšanos. Pirmo reizi grupa atklāti stāstīs par kopābūšanu, krīzēm un prieka brīžiem. Šī būs arī iespēja būt klāt grupas jaunākā albuma "7 soļi svaiga gaisa" tapšanā Berlīnē," par filmas saturu stāsta tās autori.

Filmas veidotāji ir Sandijs Semjonovs, Audinga Kucinskaite, Undīne Buka, Gundars Rēders, Edgars Dubrovskis. Filma tapusi studijā "SKUBA films". Filmu atbalsta "Nacionālais Kino centrs" un "Latvijas Dzelzceļš". Filmā piedalās Renārs Kaupers, Jānis Jubalts, Māris Mihelsons, Kaspars Roga.

No 30. oktobra filma būs skatāma kinoteātros Rīgā, Ventspilī, Valmierā, Liepājā, Cēsīs, Siguldā, Daugavpilī, Rēzeknē un citur.

Tags

Jānis Jubalts Kaspars Roga Kino Latvijas Televīzija Māris Mihelsons Prāta vētra Renārs Kaupers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form