Foto: Atklāts 'road movie' kino vakaru cikls 'Desmit izcili ceļojumi'
Foto: Publicitātes foto

Otrdien, 29. janvārī, klātesot kinokritiķēm Dairai Āboliņai un Ditai Rietumai, jaunās latviešu ceļa filmas "Blakus" režisorei Alisei Zariņai, aktierim Uldim Dumpim, kino un auto gardēžiem Paulam Timrotam un Ģirtam Timrotam un citām sabiedrībā zināmām personībām, ar iedvesmojošām sarunām un režisora Deivida Linča filmu "Mežonīgie sirdī" (Wild at Heart) tika atklāts road movie kino cikls "Desmit izcili ceļojumi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Cikls aicinās iepazīt road movie jeb ceļa filmu žanra labākos paraugus, un pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji. Atklāšanas seansā tie bija kinokritiķe Daira Āboliņa un viņas viesis – autobraucējs sirdī, aktieris Uldis Dumpis.

"Auto vadīšana ir mans hobijs visa mūža garumā, es pat teiktu – vienīgais īstais hobijs. Abi mammas brāļi ir profesionāli šoferi, un, viņiem klēpī sēžot, stūrēju jau tad, kad vēl ar kājām nevarēju aizsniegt pedāļus," pauž Uldis Dumpis. Leģendārais aktieris ne tikai atklāja, ka, filmējoties pirmajās filmās, kurās viņš redzams pie auto stūres, aktierim nemaz neesot bijusi autovadītāja apliecība, bet arī pastāstīja par citiem piedzīvojumiem ar automašīnu vienā no galvenajām lomām. "Reiz filmēšanā Prāgā mums bija paredzēts nofilmēt braucienu gar upes krastu. Tā ap sešiem vakarā ir ne tikai skaistākā vakara saulīte, bet arī visdzīvākā satiksme. Protams, jāfilmē tieši tajā laikā, turklāt operators gribēja, ka pa tādu trīs joslu vienvirziena ielu braucu pretējā virzienā. Nu ko, pieturējām satiksmi un braucām arī – pret straumi, bet galvenais, ka smuki izskatās," smej aktieris.

Savukārt kinokritiķe Daira Āboliņa sniedza skatītājiem dziļāku ieskatu road movie žanrā, kā arī ieveda skatītājus dziļāk filmas režisora Deivida Linča daiļradē. "Naivi ideāli un mežonīgi instinkti, sentiments, ironija, pirmatnējs grēcīgums, kaisle un prasme pārvērst sapni realitātē un otrādi," godalgotā režisora daiļrades zīmes ieskicē kinokritiķe, uzsverot, ka Linča kino raksturīgas arī pārlieku lielas automašīnās un izteiktas krāsu mutācijas – asinis ir pārāk sarkanas un zāle pārāk zaļa.

Nākamais seanss cikla ietvaros gaidāms 26. februārī – tā būs režisora Barija Levinsona četriem oskariem godalgotā filma un Berlīnes Zelta lāča laureāte, 1988. gada kinolente "Lietus vīrs". Šī filma saņēmusi Kinoakadēmijas balvu gan kā labākā filma, gan labākais scenārijs, Barijs Levinsons atzīts par labāko režisoru, bet Dastins Hofmans – par labāko aktieri. Dastins Hofmans un Toms Krūzs spēlē brāļus, kas pēc tēva nāves uzzina viens par otra eksistenci. Divatā viņi dodas kopīgā ceļojumā no tēva mantotajā1949. gada Buick Roadmaster, un tas izvēršas arī par ceļojumu vienam pie otra. Arī šī seansa komentētāji būs brāļi – kino un auto gardēži Pauls un Ģirts Timroti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

AVIS kino vakari "Desmit izcili ceļojumi" kinoteātrī "Splendid Palace" visa gada garumā piedāvā iespēju iepazīt road movie žanra labākos paraugus. Ciklā būs skatāmi tādi žanra paraugi kā "Nicinājums" (Le Mepris, rež. Žans Liks Godārs), "Telma un Luīze" (Thelma & Louise, rež. Ridlijs Skots), "Brāļi Blūzi" (The Blues Brothers, rež. Džons Landiss), "Taksists" (Taxi Driver, rež. Mārtins Skorsēze), "Mis Saulstariņš" (Little Miss Sunshine, rež. Valērija Ferisa un Džonatans Deitons), "Trakais Pjero"(Pierrot le Fou, rež. Žans Liks Godārs), "Parīze. Teksasa" (Paris, Texas, rež. Vims Venderss) un "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" (rež. Jānis Streičs).

Tags

Daira Āboliņa Dita Rietuma Splendid Palace Uldis Dumpis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form