Foto: Grezni nosvinēta filmas 'Emīlija. Latvijas preses karaliene' pirmizrāde
Foto: DELFI

Ar sarkano paklāju, šampanieti un sabiedrībā zināmām personībām skatītāju zālē – šādi 20. septembra vakarā nosvinēta jaunās daudzsēriju mākslas filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" pirmizrāde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uz sarkanā paklāja fotogrāfiem pozēja gan seriāla režisori Andis Mizišs, Kristīne Želve un Dāvis Sīmani, gan galveno lomu atveidotāji – Guna Zariņa, Juris Bartkevičs, Artūrs Skrastiņš, Kaspars Zāle, Uldis Anže, Lauris Dzelzītis, Gatis Maliks un citi.

Pirmizrādi apmeklēja gan kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), gan citi politiķi. Viesu vidū kinoteātrī "Splendid Palace" bija arī kiberdrošības politikas eksperte un bijusī Igaunijas pirmā lēdija Ieva Ilvesa, komponists un bijušais Latvijas Nacionālās operas vadītājs Zigmars Liepiņš, uzņēmējs Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs un citi.

Foto: Grezni nosvinēta filmas 'Emīlija. Latvijas preses karaliene' pirmizrāde
Foto: DELFI

Kā iepriekš vēstīts, daudzsēriju filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" septiņās sērijās ir stāsts par starpkaru Latvijas preses karalieni – "Jaunāko ziņu" un "Atpūtas" izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par Latvijas vēstures leģendu.
Filmas stāsts sešās spēlfilmās un vienā dokumentālā sērijā aptver laika periodu no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla "Atpūta" pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā. Katra sērija atspoguļo kādu zīmīgu Emīlijas Benjamiņas dzīves posmu, parādot dažādas viņas personības šķautnes, – ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados un beigu beigās pašas darbinieku nodevību. Ar šo spēcīgo sievieti stāsta centrā filmā tiks parādīta Latvijas sabiedrība visā tās krāsainībā, un skatītājiem pazīstamas būs daudzas vēsturiskas personas – Antons Benjamiņš, Jānis Benjamiņš, Kārlis Skalbe, Jānis Ziemeļnieks, Vilis Lācis, Jānis Kārkliņš, Annija Simsone, Pēteris Blaus, Jūlijs Lācis, Augusts Kirhenšteins.

Sešas aktierkino sērijas ir autoru mākslinieciska interpretācija par galveno varoni un vēsturiskajiem notikumiem, bet septītā sērija ietver dokumentālas liecības par filmas varoņiem, viņu prototipiem pēcnācēju atmiņās mūsdienās.

Scenāriju veidojuši Baņuta Rubess, Ivo Briedis, Aiva Birbele, Tabita Rudzāte, konsultanti Māra Zālīte, Ineta Lipša, spēlfilmu sēriju režisori ir Kristīne Želve, Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, dokumentālās sērijas režisors – Gints Grūbe, operators – Andrejs Rudzāts, filmas mākslinieki – Kristīne Jurjāne un Aivars Žukovskis, montāžas režisori – Andris Grants, Paula Popmane un Armands Začs, komponists – Kārlis Auzāns, skaņu režisors – Ernests Ansons, galvenais producents – studija "Mistrus Media", Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Foto: Grezni nosvinēta filmas 'Emīlija. Latvijas preses karaliene' pirmizrāde
Foto: DELFI

Emīlijas Benjamiņas lomā būs redzama aktrise Guna Zariņa, Antonu Benjamiņu atveido Juris Bartkevičs, Jāni Benjamiņu – Raimonds Celms, seriālā filmējušies arī daudzi citi pazīstami aktieri: Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa, Artūrs Skrastiņš, Anta Aizupe, Ģirts Krūmiņš, "Jaunāko ziņu" un "Atpūtas" redakcijas darbiniekus atveido Uldis Anže, Jēkabs Reinis, Lauris Dzelzītis, Dainis Gaidelis, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Arnolds Osis un citi.

Pilnā apjomā filma būs skatāma no 23. septembra izklaides platformā "Tet+", bet no 1. oktobra – kinoteātros visā Latvijā.

Tags

Emīlija. Latvijas preses karaliene
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form