Foto: Pēc galvenā aktiera nomaiņas atsākusies spēlfilmas 'Jelgava 94' filmēšana
Foto: Agnese Zeltiņa

Jelgavā un Rīgā atsākusies Jura Podnieka studijas spēlfilmas "Jelgava 94" filmēšana, kas dažādās vietās turpināsies līdz maija beigām. Filma tiek veidota pēc Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma romāna. Pirmajās pavasara filmēšanas perioda dienās uzfilmētas gan vairākas ainas Jelgavā, gan cietumnieku izbēgšana, kuru piedzīvo galvenais varonis, kas tika filmēta Rīgā. Šonedēļ filmēšanas grupa dosies uz Cēsu pusi, lai uzņemtu skolas ainas, portālu "Delfi" informē filmas veidotāju pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pavasara filmēšanas posms sācies arī ar pārmaiņām – filmai ir jauns galvenās lomas atveidotājs. Matīsam Baronam, kurš izturēja pirmo atlasi, bija jāveic kājas operācija, tādēļ tika izsludināta jauna atlase, kurā starp vairākiem desmitiem kandidātu lomai tika izvēlēts harizmātiskais Bruno Bitenieks no Rīgas. Bruno ir 14 gadus vecs un mācās Rīgas Teikas vidusskolā.

Filmas producente Antra Cilinska atklāj vēl kādu iniciatīvu, kuru uzņēmusies filmas veidošanas komanda: "Filmēšanas process vienmēr saistīts ar lielu resursu patēriņu – elektrība, benzīns, ēdiens, trauki un citas lietas. Starptautiski arvien vairāk tiek runāts par to, kā veidot filmas tā, lai resursu patēriņš nebūtu tik milzīgs. Arī mēs vēlamies izturēties atbildīgi pret šo procesu, tādēļ esam uzstādījuši sev mērķi – kļūt par pirmo zaļo filmas projektu Latvijā. Sākām ar pamatiem – lietojam termokrūzes, nevis plastmasas krūzītes, izmantojam elektrovelosipēdus, lai veiktu nelielus attālumus, šķirojam atkritumus, bet filmēšanas grupa ir iedegusies un šobrīd jau nebaidāmies domāt ambiciozi. Plānojam saņemt arī starptautisku sertifikātu, kas apliecinās šo mūsu iniciatīvu. Šis process nebūtu iespējams bez pieredzējušiem partneriem, jo šajā procesā arī paši daudz mācāmies. Tīrās enerģijas uzņēmums Fortum, kas strādā Jelgavā jau 10 gadus, kā arī Latvijas Zaļais punkts mūs izglīto domāt zaļi."

Filma tiek veidota Jura Podnieka studijā. Filmas režisors ir Jānis Ābele, scenārija autors – Matīss Gricmanis, operators – Aigars Sērmukšs, mākslinieks – Aivars Žukovskis, producente – Antra Cilinska.

Filmas pirmizrāde plānota 2019. gada pavasarī.

Jaunumiem par filmu var sekot līdzi "Facebook" un "Instagram" kontos.

Tags

Jānis Joņevs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form