Fotoreportāža: 'Džimlai Rūdi Rallallā' komanda turpina filmēšanu
Foto: DELFI

Sestdien, 6.aprīlī, filmu studija "F.O.R.M.A.", pateicoties tikko piešķirtajam Nacionālā kino centra finansējumam, atsāka nacionālās pilnmetrāžas spēlfilmas "Džimlai Rūdi Rallallā!" filmēšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informēja filmu studijā, plānots pabeigt ziemas un agra pavasara ainu filmēšanu.

Pērn tika filmētas epizodes, kas saistītas ar varoņu dzīvi pansionātā un viņu gaitām armijā. Lielāko daļu laika aktieri, 30 Latvijas teātra un kino vecmeistari, pavadīja Ādažu poligonā, tērpti armijas formās un aprīkoti ar īstu ekipējumu.

Filmā darbojas Juris Strenga, Ģirts Jakovļevs, Astrīda Kairiša, Jakovs Rafalsons, Aina Karele, Olga Dreģe, Gunārs Placēns, Velta Skurstene, Pēteris Liepiņš, Marks Ļebedevs, Velta Straume, Baiba Indriksone, Uldis Dumpis, Aivars Kalnarājs, Ļevs Birmanis, Jānis Paukštello, Ingrīda Andriņa, Arno Upenieks, Rūdolfs Plēpis, Uldis Norenbergs, Imbi Strenga un citi. Jaunajā kino filmējas arī Mārtiņš Egliens, Juris Bartkevičš, Mārtiņš Vilsons, Juris Žagars un vēl daži jaunākas paaudzes aktieri.

Filmu veido režisoru tandēms Jānis Cimermanis un Māris Putniņš, kuru kopdarbība vairāk zināma pēc lielu popularitāti ieguvušajām leļļu filmām "Avārijas Brigāde". Māris Putniņš ir arī filmas idejas un scenārija autors. Spēlfilmas "Džimlai Rūdi Rallallā!" producents ir Gatis Upmalis ("Labās rokas", "Ūdensbumba resnajam runcim", "Mazie laupītāji", "Vientuļā sala"), operators Andrejs Verhoustinskis, mākslinieks Mārtiņš Milbrets.

"Džimlai Rūdi Rallallā!" ir traģikomēdija, tās sižets ir cieši saistīts ar pensionāru vecumdienām, viņu psiholoģisko atstumtību. Vecie ļaudis pārdzīvo notiekošo valstī, asi diskutē par problēmām un vēlas būt vajadzīgi sabiedrībai. Filma stāsta par kāda pansionāta iemītniekiem, kuri izvēlas aktīvu rīcību, atsakoties no pensijām un dodoties dienēt armijā, lai palīdzētu Latvijai krīzes situācijā.

Starptautisku mediju, premjera un aizsardzības ministra interese par pensionāru idejām, bomžu sarunas atkritumu izgāztuvē, filmas varoņi veikalā, notikumi Ministru kabinetā – tās ir tikai dažas epizodes, kas tiks filmētas tuvākajā nedēļā. Pēc tam filmēšana būs pabeigta un sāksies spēlfilmas "Džimlai Rūdi Rallallā!" montāža un ieskaņošana.

Tags

Astrīda Kairiša Ģirts Jakovļevs Jakovs Rafalsons Jānis Paukštello Juris Strenga Juris Žagars Mārtiņš Vilsons Mazie laupītāji Olga Dreģe Pēteris Liepiņš Rūdolfs Plēpis Uldis Dumpis Vientuļā sala
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form