Gaidāma Ināras Kolmanes dokumentālās filmas 'Ručs un Norie' pirmizrāde
Foto: Publicitātes foto

30. aprīlī plkst. 19 kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē notiks Ināras Kolmanes un Filmu studijas"Deviņi" dokumentālās filmas "Ručs un Norie" pirmizrāde. No maija ilgi gaidīto un krāšņo filmu sāks demonstrēt kinoteātros Rīgā un Latvijā, portālu "Delfi" informē filmas veidotāju pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filma "Ručs un Norie" ir stāsts par divu eksotisku pasauļu sastapšanos, kas uzšķiļ pārsteidzošu emocionālu un dvēselisku radniecību. Antropoloģijas maģistratūras studente Norie Tsuruta no Japānas ierodas Latvijā, lai pētītu un rakstītu savu maģistra darbu par suitu novadu. Te viņa satiek vienu no vecākajām suitu sievām Mariju Steimani, sauktu par Ruču, kura nezina ne vārda angliski, toties dzied.

Norie iemācās latviešu valodu un dziesmas. Un antropoloģiskā interese pamazām pārvēršas patiesā gara tuvībā, kas neapdziest pat tad, kad Norie ir spiesta atgriezties Japānā. Turpmāk Latvija un Japāna ir saistītas ar neredzamu un ļoti personisku pavedienu – Ručs raizējas par Norie "tur, tālumā" un uztraucas par katru zemestrīci Japānā. Bet Norie sauc Ruču par savu Latvijas vecmāmiņu, vēlas atgriezties un savā dzimtenē iet uz futbola spēli latviešu tautastērpā un kopā ar draugiem sauc: "Sarauj, Latvija!".

Filmas režisore Ināra Kolmane stāsta: "Filma būs kultūrvēsturisks un tai pat laikā mūsdienīgi aktuāls un vitāls stāsts, kurā Ruča dzīvi un gadsimtiem nosargātās Suitu un Latvijas tradīcijas cenšas izzināt, izprast un mācīties Norie, kura pārstāv citu paaudzi, atšķirīgu mentalitāti un kultūru. Notiek savstarpēja ieklausīšanos savā un otra cilvēka būtībā. Ne mazāk saistošas un interesantas būs filmas epizodes, kas tapušas, sekojot Norie ikdienai Japānā."

Filmas režisores un scenārija autores Ināras Kolmanes filmas vienmēr ir gaidītas un plaši apmeklētas. Viņas dokumentālā filma "Pretrunīgā vēsture" pērn saņēma žūrijas specbalvu Varšavas starptautiskajā vēstures filmu festivālā. Filma ir demonstrēta vairāk kā 19 Eiropas valstu kino festivālos, TV kanālos, ceļojošās izstādes "Totalitārisms Eiropā" ietvaros, kā arī daudzos citos speciāli organizētos seansos un pasākumos daudzās Eiropas valstīs. Visplašāko starptautisko ievērību izpelnījusies Ināras Kolmanes dokumentālā filma "Mans vīrs Andrejs Saharovs", kas par pazīstamā akadēmiķa dzīvi stāsta sarunās ar viņa sievu, ievērojamu cilvēktiesību aktīvisti Jeļenu Bonneri. Ināras Kolmanes pirmā pilnmetrāžas spēlfilmas "MONA" Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" saņēma 5 nominācijas un bija iekļauta Starptautisko filmu festivālu konkursa programmā ar nomināciju kā labākā spēlfilma.

Filmas "Ručs un Norie" galvenais operators ir Andrejs Verhoustinskis, montāžas režisore Līga Pipare, muzikālo noformējumu veidojuši Pēteris Pāss, Mārtiņš Miļevskis un Rihards Kolmanis, skaņu režisors Ilvars Veģis, izpildproducente Marta Romanova, producenti Jānis Juhņēvičs, Ināra Kolmane un Marta Mannenbach. Filmā izmantota Uģa Prauliņa mūzika no albuma "Pagānu gadagrāmata". Producējošā studija - Filmu studija "Deviņi".

Uz filmas pirmizrādi 30. aprīlī iespējams iegādāties biļetes, taču to skaits būs ierobežots. No 1. maija visplašākais skatītāju loks varēs noskatīties filmu "Ručs un Norie" turpmākos seansos kinoteātrī "Splendid Palace". Filmu paredzēts izrādīt visā Latvijā. 1.maijā filmu demonstrēs Alsungā.

Tags

Filmu studija "Deviņi"
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form