2019. gada martā uz lielajiem ekrāniem nonāks jauna kulta režisora Tima Bērtona versija par 40. gados uzņemto Volta Disneja animācijas filmu "Dambo". Gotisko pasaku meistaram šoreiz uzticēts viens no Disneja studijas vēsturiskajiem dārgumiem – absolūtā klasika, stāsts par lidojošo zilonēnu Dambo, ko Bērtons ar mūsdienu tehnoloģiju iespējām pārvērtis spēlfilmā un uzbūris skatītājiem noslēpumaino cirka pasauli. Gaidot jaunās filmas pirmizrādi, piedāvājam 10 Tima Bērtona filmu izlasi, kas var kalpot par iedvesmu sestdienas kinopēcpusdienai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pērn Tims Bērtons nosvinēja 60 gadu jubileju. Radošo karjeru sācis jau pašā 80. gadu sākumā, un darbojies gan kā producents, gan mākslinieks, gan rakstnieks, arī aktieris, leļļu aktieris un animators.

Kā režiors Tims Bērtons radījis ap 20 filmu un iemantojis zināmu kulta statusu, neskatoties uz to, ka viņa kinodarbi saņēmuši gan kritiķu sajūsmu, gan skarbu nopēlumu. Viņa filmas apbur ar pasakainu atmosfēru un vizuālu stila konsekvenci Viņš allaž rada dīvaini drūmu un reizē priecīgu, diezgan traku pasauli, ko nevar nemīlēt, pat tad, ja kritiķi raukuši degunus. Tāpat gandrīz vienmēr, sakot Tima Bērtona filma, acu priekšā redzam aktieri Džoniju Depu. Kopumā pazīstamais aktieris spēlē galveno lomu septiņās Tima Bērtona filmās, kā arī dzirdams kā viens no galvenajiem varoņiem animācijas filmā "Corpse Bride" (Līgava līķis, 2005).

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form