Imants Daksis maina vārdu un aicina noskatīties filmu par sevi
Foto: Publicitātes foto

22. martā, klubā "Nabaklab" uzstāsies mūziķis un dzejnieks Imants Aurora Daksis un tiks rādīta Toma Taukuļa dokumentālā īsfilma "Ļaujiet iet", vēsta mūziķa pārstāve Alise Peniga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"1987. gadā četrus gadus vecais Imants pirmo reizi tika aizvests un kinoteātri. Tas bija Sarkandaugavas kinoteātris "Aurora", kurā rādīja fantāzijas filmu "Bezgalīgais stāsts". Pēc filmas noskatīšanās, laimes pūķa Falkora tēla apburts, Imants sāka "apgūt" dažādas lidošanas tehnikas," raksta Peniga.

"Kopš savas bērnības mīļākās filmas noskatīšanās kinoteātrī ar zīmīgo nosaukumu, Imants vārdu "Aurora" glabāja savā apziņā līdz saprata, ka tam ir jābūt viņa vārdam. "Aurora borealis" - polārblāzma - rodas Saules izvirdumu radīto magnētisko vētru rezultātā un spēj ietekmēt mākslīgo pavadoņu un sakaru sistēmu darbību.

Polārblāzmas laikā izlādējas milzīgs enerģijas daudzums, tāpat kā Imanta Auroras koncertos - mūziķim raksturīga spēcīga ekspresija, kas, apvienojumā ar dažādiem neparastiem balss efektiem, tiek apzīmēta kā kliedzošais folks."

Imanta Auroras koncertos klausītājus mēdz mulsināt viņa dziesmu vārdi un ekscentriskais dīvaiņa tēls. Jaunā režisora Toma Taukuļa dokumentālā īsfilma "Ļaujiet iet" (nosaukums aizgūts no dziesmas "Saviem bērniem dodiet brīvu sāpi!") ir ieskats mūziķa radošajā ciklā, viņam tiekoties ar laiku un vientulību.

Filma viņu portretē kā eksistenciālistu ar savrupu dzīvesveidu un neprognozējamām radošajām izpausmēm. 20 minūtes garajai filmai dažādas Imanta dzīves situācijas tika dokumentētas no 2011. gada beigām līdz 2013. gada rudenim. Līdz šim filma rādīta tikai slēgtam skatītāju lokam.

Filmas sākums plkst. 20, pēc filmas Imanta Auroras Dakša koncerts. Vakarā turpinājumā mūziku atskaņos DJ Džefras asinis.
Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Tags

Imants Daksis Nabaklab
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form