Izziņo 'Lielā Kristapa' programmu un starptautisko žūriju
Foto: Publicitātes foto

Nozīmīgākākais Latvijas filmu nozares pasākums "Lielais Kristaps" šogad norisināsies no 7. līdz 12. novembrim, piedāvājot skatītājiem iespēju kinoteātrī "Splendid Palace" vienkopus noskatīties nominētās filmas, studentu konkursa filmas, ārpuskonkursa pirmizrādes, kā arī piedalīties radošās darbnīcās, diskusijās, apmeklēt seminārus un svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju, kas notiks 12. novembrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla oficiālā atklāšana būs kinoteātrī "Splendid Palace" 8. novembrī pulksten 19.00, kur gandrīz vienlaikus ar pirmizrādi "Forum Cinemas" tiks demonstrēta ilgi gaidītā, pēc Aleksandra Grīna tāda paša nosaukuma romāna motīviem veidotā spēlfilma "Dvēseļu putenis" (rež. Dzintars Dreibergs), taču jau no 7. novembra skatītājiem būs iespēja redzēt vairākas nominētās spēlfilmas un studentu filmu konkursa nominantus.

Nedēļas nogalē, 9. un 10. novembrī, "Lielais Kristaps" aicina ģimenes noskatīties Nacionālajai kino balvai nominētās animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi", "Saule brauca debesīs", "Rīgas ceriņi" un "Projām", kā arī piedalīties "Valmiermuižas" radošajās darbnīcās pirms filmu seansiem jau no pulksten 10.00. Īpašā cena ģimenes kino apmeklējumam – 10 eiro četrām personām (1 līdz 2 pieaugušie un bērni līdz 12 gadu vecumam).

Tāpat sestdien, 9. novembrī, "Splendid Palace" Lielajā zālē notiks režisora Ivara Zviedra dokumentālo īsfilmu pirmizrādes – "Afigenna" (17 min) un "Meikots Īrijā" (42 min); šajās filmās režisors sev raksturīgajā manierē, balansējot starp drāmu un komēdiju, ielūkojas vecāku un bērnu attiecību niansēs. Pēc filmām antropologs Andris Šuvajevs aicina uz diskusiju par bērniem un vecākiem globalizētajā pasaulē.

Tajā pašā dienā "Splendid Palace" Mazajā zālē pulksten 16.00 tiks pirmizrādīta režisora Pētera Ķimeļa ārpuskonkursa dokumentālā filma "Tēvi '88", kurā jauns cilvēks meklē savu nekad nepazīto tēvu un pārbauda vairākus kandidātus. Drīz pēc tam pulksten 17.30 pirmizrādi piedzīvos režisora Ermīna Baltā īsfilma "Nakts Pitfāls", kas nominēta kategorijā "Labākā īsmetrāžas filma".

Svētdien, 10. novembrī, pulksten 14.00 "Splendid Palace" Mazajā zālē aicinām apmeklēt šī gada mūža balvas laureāta Vara Braslas goda seansu, kurā tiks demonstrēta režisora retrospektīva, ieeja šajā seansā ir bez maksas. Vakarā pulksten 18.30 notiks ārpuskonkursa pirmizrāde Etiopijas, Latvijas, Igaunijas, Rumānijas un Spānijas kopražojuma zinātniskās fantastikas spēlfilmai "Jēzus rāda tev lielceļu", epizodiskā lomā varēs redzēt aktrisi Ivetu Poli.

Lāčplēša dienu 11. novembrī varēs svinēt, apmeklējot Latvijas Televīzijas programmas "Latvijas kods. Latvija šodien" dokumentālo īsfilmu pirmizrādes. Programmas pirmajā daļā pulksten 17.30 tiks demonstrētas divas filmas – brāļu Laura un Mārča Ābeļu kopīgi režisētā "Pārgājiens '44", un Andras Doršs "Skaistai būt". Programmas otro daļu turpinās sieviešu režisoru "uznāciens" – pulksten 19.00 varēsim redzēt Adrianas Rozes "Vārdotājas", Aijas Bley "Brīva vieta – Lastādija", Katrīnas Tomašickas un Lauras Meļķes kopdarbu "Prīsters".

Svētku vakaru 11. novembrī varēs noslēgt pulksten 18.00, kopā ar ģimeni skatoties Dzintara Dreiberga filmu "Dvēseļu putenis".

Pasākuma kulminācija – svinīgā apbalvošanas ceremonija 12. novembrī sāksies pulksten 19.30 ar sarkano paklāju un 20.30 ar šī gada "Lielā Kristapa" tematikas "Kristaps izmeklē" radošu izspēli un laureātu apbalvošanu. Balvu pasniegšanas ceremonija būs vienlaikus informējošs un izklaidējošs pasākums, kurā piedalīsies nominanti un īpašie viesi. Skatītāji balvu pasniegšanas ceremoniju varēs skatīties klātienē, iegādājoties biļetes, vai arī Latvijas Televīzijas tiešraidē pulksten 21.15 un LSM platformā no 20.00.

Šogad "Lielā Kristapa" žūrijas sastāvu veidos ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē augsti novērtēti kino profesionāļi. Zane Balčus – kino zinātniece, FIPRESCI pārstāve (LV), Dāvis Sīmanis kino režisors, pasniedzējs (LV), Arvīds Krievs – kino režisors, producents (LV), Lolita Ritmane, komponiste (ASV), Boriss Frumins – kino režisors, pasniedzējs (ASV), Larisa Gūtmane – scenāriste, pasniedzēja (Kanāda), Audrjus Stonis – kino režisors (LT).

"Lielā Kristapa" dienās ikvienam būs iespēja piedalīties skatītāju balsojumā, balsojot par savu favorītu līdz 10. novembra vakaram portālā "Delfi". Šis ir pirmais gads, kad Nacionālajai kino balvai nominētās filmas var noskatīties ne tikai kinoteātrī. Kopā ar "Helio" ir dota iespēja "Lielā Kristapa" filmas vērot visā Latvijā, ikvienā mājoklī un jebkurā brīdī – "Shortcut" lietotnes īpašajā sadaļā "Lielais Kristaps" ir iekļauta šī un iepriekšējā gada nominēto filmu izlase.

Biļetes uz "Lielā Kristapa" filmām un pasākumiem ir pieejamas "Lielā Kristapa" un kinoteātra "Splendid Palace" mājas lapās un kinoteātra kasē.

Savukārt filmu nozares profesionāļi no 7. līdz 8. novembrim tiek aicināti piedalīties spēlfilmu scenāriju rakstīšanas seminārā, kuru vadīs pasaulē atzīta kino dramaturģe un pasniedzēja Dr. Linda Sīgera (ASV). Šis seminārs tiek rīkots sadarbībā ar Eiropas Savienības kultūras atbalsta programmu "Radošā Eiropa Media". Informācija par pasākuma norisi un pieteikšanos: mediadesklatvia.eu

Tags

Jēkabs, Mimmī un runājošie suņi Saule brauca debesīs Dvēseļu putenis Lielais Kristaps Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form