Jāņa Norda filmu 'Mammu, es tevi mīlu' izplatīs Dienvidkorejā
Foto: Kadrs no filmas "Mammu, es tevi mīlu"

Kannu kino festivāla laikā no 15. līdz 25. maijam Kannu filmu tirgū bija pieejams arī Latvijas filmu paviljons, kura darbību nodrošināja trīs organizācijas: Nacionālais Kino centrs, Rīgas Domes Rīgas filmu fonds un Latvijas Kinoproducentu asociācija, "Delfi" informē Latvijas filmu nozares informācijas vadītāja Astra Spalvēna.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmu tirgus ir iespēja popularizēt Latvijas filmu industriju un atrast sadarbības partnerus filmu uzņemšanai Latvijā. Kaut arī Kannu festivāla konkursa sadaļā šogad netika izrādīta neviena Latvijas filma, starptautiskajai publikai bija pieejamas trīs filmas tirgus seansos: "Sapņu komanda 1935" (rež. Aigars Grauba), "Mammu, es tevi mīlu" (rež. Jānis Nords) un "Mona" (rež. Ināra Kolmane).

Filmu demonstrēšana tirgus seansos dod iespēju atrast kino izplatītājus dažādās valstīs. Piemēram, pēc filmas "Mammu, es tevi mīlu" seansa tika noslēgta vienošanās par izplatīšanu kino, TV un DVD formātos Dienvidkorejas teritorijā. "Tā nav bieža situācija, kad izplatītājs ir gatavs noslēgt darījumu uzreiz pēc filmas noskatīšanās, taču šoreiz parakstījām līgumu jau nākamajā dienā," stāsta filmas producente Alise Ģelze.

Divus tirgus seansus Kannās piedzīvoja filma "Sapņu komanda 1935". Filmas producents Andrejs Ēķis ir noslēdzis līgumu ar starptautisko izplatītāj "Perry Street Advisors" un lēmums piedalīties Kannu filmu tirgū pieņemts kopīgi, uzskatot šo par labu vietu starptautisku pircēju piesaistei.

Lielu ārvalstu producentu uzmanību Kannās piesaistīja Rīgas pilsētas līdzfinansējuma programma Rīgas Filmu fonds, kuras mērķis ir sekmēt ārvalstu filmu uzņemšanu Rīgā un Latvijā, konkursa kārtībā piedāvājot iespēju atgūt daļu no Rīgā un Latvijā iztērētajiem finanšu līdzekļiem. Kopš 2010.gada, kad programma uzsāka darbību, atbalstu guvuši projekti no Japānas, Krievijas, Lielbritānijas, Vācijas, Dienvidkorejas, Dānijas un Indijas. Līdzfinansējuma piešķiršana veicina ārvalstu investīciju piesaisti, jaunu darbavietu radīšanu, nacionālās kino industrijas attīstību un Rīgas popularizēšanu pasaulē.

Kadri no filmas "Mammu, es tevi mīlu"


Tags

Aigars Grauba Filma Mona Jānis Nords Kannu kinofestivāls Mammu, es tevi mīlu Sapņu komanda 1935
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form