Kairiša filma 'Neredzamā pilsēta' Austrijas festivālā apbalvota ar žūrijas speciālbalvu
Foto: Lena Oberhofer

No 1. līdz 11. oktobrim Vīnē notikušajā starptautiskajā filmu festivālā "Let's Cee" režisors Viesturs Kairišs otro gadu pēc kārtas abalvots ar žūrijas speciālbalvu, šoreiz - par filmu "Neredzamā pilsēta".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pērn žūrijas speciālbalvu ieguva dokumentālā filma "Pelikāns tuksnesī" un šogad tādu pašu pagodinājumu saņēmusi arī studijā "Ego Media" tapusī filma "Neredzamā pilsēta". Filma jau kopš 2014. gada decembra aktīvi piedalās filmu festivālos ārpus Latvijas (Viļņā, Vīnē, Luksemburgā, Lībekā, Maskavā un citur).

"Filmas galvenais varonis Igors, trīsdesmitgadnieks ar divām augstākām izglītībām, nelegāli dzīvo Černobiļas Zonā jau septiņus gadus. Viņš vēlās atrast mieru un iespēju aizmukt no civilizācijas. Igoru grauž daudzas psiholoģiskas problēmas - personiskās un globālās. Viņā vienlaicīgi ir gan harmonizējošs miers un pārlaicīga spriedze, gan eksistenciāls dzīves būtības noslēpums. Viņam apkārt Černobiļas ciemu vecie iedzīvotāji, kuri dzīvo dabas pilnībā pārmāktos ciemos. Viņi ved savu nereālo Atlantīdas dzīvi, no kuras pat karš Ukrainā, liekas, kā uz citas planētas notiekošs," filmu raksturo studijas "Ego Media" pārstāvji.

Šobrīd režisors Viesturs Kairišs strādā pie spēlfilmas "Pilsēta pie upes" scenārija, kas top pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filmas darbība notiek laika posmā no trīsdesmito gadu sākuma līdz Otrā pasaules kara beigām - tas ir periods, kurā notika vairāki Latvijai nozīmīgi vēsturiski notikumi (15. maija apvērsums, padomju okupācija 1940. gadā, vācu okupācija, holokausts), kas līdz šim nav tikuši atainoti vienā filmā.

Filmas galvenais varonis ar saviem it kā naivajiem lēmumiem piedzīvo īstu emocionālu ceļojumu no neveikla jaunekļa līdz vīrietim, kurš agri nobriest un kura izvēles vienmēr liecina par cilvēka psihē iekodētu dziļu humānisma stīgu. Varonīgs ir arī viņa rīcības rezultāts - viņš neiespējamos apstākļos izdzīvo kā cilvēks.

Tags

Austrija Neredzamā pilsēta (filma) Pelikāns tuksnesī Viesturs Kairišs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form