Kamēr vēl atvaļinājumu laiks. 10 filmas, kas iedvesmo doties ceļojumā
Foto: Publicitātes attēls

Ikvienā mīt neliela vēlme "aizlaisties" no vienmuļās ikdienas – daži to panāk ar lasīšanu, citi – ar sportu vai iepirkšanos, koncertiem, dzeju, meditāciju… Tomēr, iespējams, visveselīgākā aizraušanās ir ceļošana. Vasaras pēdējo nedēļu laikā daudzi tiecas doties atvaļinājumos, lai atpūstos vai izklaidētos, tikmēr citiem ceļošana ir dzīvesveids.

Arī kino skatīšanās kļuvusi par vienu no visu laiku izplatītākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem, taču ceļošana ir svarīga daļa filmu veidošanā – producentu grupas apbraukā pasauli, meklējot iespaidīgākos dabas skatus vai dzīvīgākās pilsētas ielas, ko iekļaut topošo filmu kadros, un tā bieži vien pēc filmas noskatīšanās rodas vēlme apciemot tieši kinolentē redzētās zemes. Filmas un ceļošana ir cieši saaugušas, tāpēc ceļošanas filmas, kas nu jau izveidojies par atsevišķu žanru, var palīdzēt izlemt nākamo galamērķi gan tūristiem, gan rūdītiem klejotājiem.

Lai nebūtu jālauza galva, uz kurieni un vai doties iepazīt pasauli, piedāvājam desmit pilnmetrāžas mākslas un dokumentālās filmas, kurās vai nu vēstīts par aizrautīgiem ceļotājiem, vai kuru darbība risinās aicinoši skaistās ainavās.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Če Gevara Lasāmgabali Leonardo Dikaprio Pearl Jam
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form