Kannu festivāla filmu tirgū izrāda Karapetjana šausmu filmu 'M.O.Ž.'
Foto: Publicitātes foto

Šonedēļ atklāt Kannu kino festivāls, kura ietvaros notiek arī Kannu kino tirgus. Šī gada filmu tirgū tiks izrādīta arī filma no Latvijas – režisora Aika Karapetjana jaunā šausmu filma "M.O.Ž" ("М. О. Ж."), informē Latvijas filmu nozares informācijas vadītāja Astra Spalvēna.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Karapetjana jaunā filma "M.O.Ž." ir pirmā šausmu filma Latvijā pēc vairāk nekā divdesmit gadu pārtraukuma – kopš 1992. gadā uzņemtās Vasilija Masa šausmu filmas "Zirneklis". "M.O.Ž." tapšanā ieguldīts tikai privāts finansējums. Uz kino ekrāniem Latvijā filma nonāks šī gada beigās.

Filmas "M.O.Ž." oficiālais treileris:

Kannu filmu tirgus ir gada svarīgākais notikums visiem, kas strādā kino. Šo pasākumu apmeklē vadošie filmu industrijas pārstāvji, tai skaitā producenti, filmu pārdošanas aģenti, izplatītāji un festivālu veidotāji no visas pasaules, tā arī ir īstā vieta starptautisku sadarbības partneru meklēšanai.

Šogad Kannu filmu tirgū piedalīsies vairākas Latvijas filmu studijas un producenti. Latvijas paviljona darbību Kannu filmu tirgū nodrošina trīs organizācijas: Nacionālais Kino centrs, Rīgas Domes Rīgas filmu fonds un Latvijas Kinoproducentu asociācija. Pirmo reizi Latvijas paviljonu atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Eiropas Reģionālās attīstības fondu.

Filmas "M.O.Ž." producents Roberts Vinovskis no studijas Lokomotīve filmas starptautiskās izplatīšanas tiesības ir pārdevis kompānijai "WIDE", kas filmu pārstāvēs arī Kannās.

"Jau tas, ka "WIDE" ir nopirkuši filmas izplatīšanas tiesības, apliecina filmas potenciālu starptautiskajā tirgū un festivālos. "WIDE" ir ietekmīga starptautiska kompānija un slēdz līgumus tikai tad, ja zina, ka varēs filmu pārdot un ieguldītos līdzekļus atgūt. Savukārt jebkuram vietējam producentam sadarbība ar starptautisko izplatītāju ir vienīgā iespēja nodrošināt filmas nonākšanu uz ekrāniem ārpus Baltijas," stāsta filmas producents Roberts Vinovskis.

"WIDE" ir viena no pasaules vadošajām neatkarīgajām filmu izplatīšanas kompānijām, 20 gadu laikā kompānija pārstāvējusi vairāk kā 400 spēlfilmas un 300 dokumentālās filmas. Studija "Lokomotīve" veiksmīgi sadarbojusies ar "WIDE" arī iepriekš, izplatot Latvijas un Lietuvas kopražojuma filmu "Spēlmanis" (rež. I. Joninas) un Aika Karapetjana pirmo spēlfilmu "Cilvēki tur" - "WIDE" nodrošināja izrādīšanu Vācijas, Francijas un Itālijas kinoteātros, kā arī filmas izrādīšanas tiesības tika pārdotas vairāku valstu televīzijām Eiropā, Tuvajos Austrumos un pat Ziemeļāfrikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Aiks Karapetjans Cilvēki tur Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form