'Kino Bize' notiks Eiropas kino kolāžu vakari-darbnīcas
Foto: Publicitātes foto

Četras ceturdienas pēc kārtas kinoteātrī "Kino Bize" tiks rīkots pasākumu ciklu, kas veltīts Eiropas kino vēsturei un kolāžu tehnikai. Kolāžu vakara pasākums ir aicinājums mēģināt, kā kolāža no dažādiem fragmentiem spēj veidot jaunu mākslas darbu. Katra darbnīca tiks veltīta vienai no 20. gadsimta Eiropas un Latvijas kino desmitgadēm un ievadā iedvesmojošam paraugam demonstrēta franču īsfilma "Baiļu barjeras", kas veidota kolāžu tehnikā, portālu "Delfi" informē kinoteātra direktors Māris Prombergs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kolāžu vakari kinoteātrī "Kino Bize" ir pasākumu cikls, kas norisinās četrus ceturtdienas vakarus pēc kārtas – 21., 28. februārī un 7., 14. martā, un ļaus iepazīties ar kolāžu uz ekrāna, kā arī praktiski piedalīties darbnīcā, lai pašu spēkiem izgatavotu jaunradītu Eiropas kino kolāžu. Katrs pasākums tiks iesākts ar kolāžas tehnikā veidotu franču izcelsmes režisores Stefānijas Vasēres īsfilmu "Baiļu barjeras" (The Thwarted, Stéphanie Vasseur, 2018). Pēc seansa sekos kolāžu veidošanas radošā darbnīca, kas veltīta 20. gs. otrās puses Eiropas un Latvijas kino noteiktām desmitgadēm.

Īsfilma "Baiļu barjeras" vēsta par dažādajām cilvēku bailēm, par deviņiem varoņiem, kuri nespēj būt tik atvērti, kā to paši vēlētos, jo ir uzstādījuši sev psiholoģiska rakstura ierobežojumus. Īsfilmas vērtību centīsimies saskatīt ne tikai saturā, bet arī tās veidošanas tehnikā.

Katrā darbnīcā tiks apskatīta Eiropas un Latvijas kino desmitgade, pirmajā no darbnīcām pievēršoties 60. gadu (nākamajās – 70., 80. un 90. gadu) spilgtākajām tendencēm, laikam raksturīgākajiem žanriem un nozīmīgākajām filmām. Pēc īsfilmas seansa jaunais LKA Nacionālās Filmu Skolas režijas programmas pēdējā kursa students, kino pētnieks Žulijens Nuhums Kulibali sniegs īslekcijas par Eiropas kino vēsturi.

Kolāžu veidošanas noslēpumus palīdzēs apgūt šajā jomā pieredzējusi māksliniece Zane Priede. Viņa ir dizainere, kas studējusi Vizuālo komunikāciju Nīderlandē. Zane strādā ar vairākiem medijiem – kolāžu, fotogrāfiju, scenogrāfiju. Visam vienojoša ir interese par telpisku vai attēla asociatīvo uztveri. Zane pēta ikdienišķo un sadzīvisko pasauli caur sagrozītu un kolāžveidīgu perspektīvu, kas ļauj pašsaprotamo pieredzēt vai atcerēties no jauna.

'Kino Bize' notiks Eiropas kino kolāžu vakari-darbnīcas
Foto: Publicitātes foto

Ar darbnīcas palīdzību varēs iepazīt kolāžas tehnikas piedāvātās nebeidzamās iespējas, radošā procesā meklējot attēlus žurnālos, izvēloties, griežot, kombinējot fragmentus jauna attēla radīšanai. Kolāžas tehniku var izmantot veidojot apsveikumu kartītes, lielformāta darbus, kā arī jaunradītas filmu epizodes.

Filma tiks demonstrēta franču valodā ar subtitiriem latviešu un angļu valodā. Darbnīca norisināsies latviešu valodā.

Dalība vienā pasākumā: 12,00 eiro. Piedaloties divos vai vairāk pasākumos, viena darbnīca 10,00 eiro.

Biļetes var iegādāties uz vietas kinoteātrī, maksājot skaidrā naudā, kā arī iepriekšpārdošanā internetā.
Vairāk informācijas "Kino Bize" mājaslapā.

'Kino Bize' notiks Eiropas kino kolāžu vakari-darbnīcas
Foto: Publicitātes foto
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form