'Kino Bize' rādīs kvīru kino klasiku - filmu 'Edvards II'
Foto: Publicitātes foto

"Kino Bize" "Klasikas kino vakaru" programmā novembrī tiks demonstrēta britu kinorežisora Dereka Džārmena filma "Edvards II" (1991), kas veidota pēc Elizabetes laikmeta dramaturga Kristofera Mārlova lugas motīviem ar tādu pašu nosaukumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nosacītas vēsturiskās vides un betona sienu ieskauti, filmas galvenie varoņi izspēlē Anglijas karaļa Edvarda II dzīvi un nāvi, vienlaikus ļaujoties pastarpinātai refleksijai par varu, homofobiju un Anglijas vēsturi kopumā, vēsta "Kino Bize" pārstāvji.

Filmas autors zināms kā viens no 90. gadu kontraversālākajiem un spilgtākajiem neatkarīgā kino veidotājiem Lielbritānijā. Džārmens uzskatāms arīdzan par nozīmīgu kvīru kino un postmodernisma autoru. Vizuāli izaicinošais, jutekliskais un telpiski nosacītais kinodarbs iezīmē Džārmena 90. gadu filmām raksturīgo stilizāciju un filozofisko vispārinājumu.

Filma turpina trešo "Klasikas kino vakaru" cikla programmu, kas šoreiz pievērsusies spilgtākajām norisēm deviņdesmito gadu kino, atklājot visjaunākās kino vēstures spožākās filmas un to veidotājus, no kuriem liela daļa ir aktīvi joprojām. Jaunākā cikla filmas izvēlētas, lai iezīmētu pagājušā gadsimta pēdējās desmitgades kino norišu un parādību "karti", apvienojot izteikti kinematogrāfisku formu un oriģinālu vēstījums.

Filmas centrā ir Anglijas karalis Edvards II pēc tēva nāves lūdz pie viņa ierasties Gaskonu Pjēru Gavestonu. Viņu attiecības spiestas attīstīties intrigu un sazvērastības ēnā. Vēsturisko personu dzīves filmā mijas ar 80. - 90. gadu politiskajām un sociālajām kolīzijām Apvienotās Karalistes un pasaules kontekstā.

Sestdien, 27. novembrī, interesenti ir aicināti uz kino teorētiķa Žulijena Nuhuma Kulibali ievadlekciju, kas veltīta kvīru kino tendencēm 80. - 90. gados un tā laika izmaiņām, aktualitātēm un norisēm LGBTQ+ kultūrtelpā.

Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā tiks demonstrēta trīs seansos kinoteātrī Kino Bize no 26. līdz 28. novembrim.

Tags

Kino Bize
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form