'Kino Bize' rādīs sociālās fantāzijas filmu 'Savrupnieki no mežonīgajiem dienvidiem'
Foto: Publicitātes foto

Kinoteātra "Kino Bize" desmitās jubilejas svinības programmā "Klasikas kino vakari" turpinās ASV neatkarīgā kino mākslas filma "Savrupnieki no mežonīgajiem dienvidiem" (2012).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē "Kino Bize" pārstāvji, režisora Bena Zeitlina filma, kas balancē starp sociālas drāmas un fantāzijas žanru, divos seansos tiks izrādīta 7. un 8. oktobrī. "Pārsteidzošs dzīves skarbums no sešgadīgas meitenes skatpunkta, kopienas spēks un neatkārtojamas cilvēkattiecības skatītājus aizvedīs neiedomājamos Amerikas sociālo jautājumu līkločos," tā par filmu raksta seansu rīkotāji.

Filmas notikumi risinās purvainā apvidū, kuru no pārējās pasaules šķir aizsargdambis, dzīvo bezbailīga sešus gadus veca meitene ar savu tēvu. Optimisma un neparastās iztēles iedvesmota, viņa uzskata, ka daba ir līdzsvarā ar Visumu, līdz realitāti pāršķeļ vētra un lietavas draud iznīcināt viņas mājas. Izmisīgi cenšoties salabot pasaules uzbūvi, lai glābtu savu slimo tēvu un plūdos zaudēto mājvietu, mazais varonis ir spiests iemācīties, kā pārdzīvot milzīgas, neapturamas dzīves pārmaiņas.

Maģiskajā reālismā ieturētā un emocionāli ietilpīgā filma visai ģimenei satricināja kā starptautisko, tā vietējo kinopasauli un desmit gadus vēlāk atgriežas uz "Kino Bize" ekrāna. Saņēmusi četras 85. ASV Kinoakadēmijas nominācijas un kritiķu atzinību Kannu un Sandensas kinofestivālos. Pēc galvenās lomas filmā Kvevenžane Volisa kļuva par jaunāko aktrisi, kas jebkad nominēta "Oskaram".

Filmas "Savrupnieki no mežonīgajiem dienvidiem" 8. oktobra īpašā seansa ievadvārdus teiks kinoteātra "Kino Bize" vadītājs Māris Prombergs.

Piektais "Klasikas kino vakaru" cikls pievērsies trīs 21. gadsimta filmām, kuras tāpat kā kinoteātris "Kino Bize" šogad atzīmē desmito jubilejas gadu. 11. un 12. novembrī to noslēgs franču režisora Leosa Karaksa laikmetīgā klasika "Svētie motori".

Filma "Savrupnieki no mežonīgajiem dienvidiem" oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā tiks demonstrēta divos seansos kinoteātrī Kino Bize 7. oktobrī pulksten 19 un 8. oktobrī pulksten 18.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.