Kinoteātrī 'K. Suns' būs norvēģu kino vakari
Foto: Kadrs no filmas "Prom ārā zirgus zagt"

Par godu Norvēģijas Nacionālajai dienai, kas tiek svinēta 17. maijā, Norvēģijas vēstniecība Rīgā sadarbībā ar Norvēģijas Filmu institūtu un Kino galeriju aicina uz norvēģu kino vakariem kinoteātrī "K. Suns". Seansi notiks no 18. līdz 21. maijam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Programmā ir iekļautas četras spēlfilmas, tostarp filmas, kas uzņemtas pēc ievērojamu norvēģu rakstnieku literārajiem darbiem, kas tulkoti arī latviešu valodā.

Trešdien, 18. maijā, pulksten 18.30 filmu programmu atklās 2013. gadā tapusī filma "Viktorija" (rež.Tūruna Līana), kas veidota pēc Nobela prēmijas laureāta, norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna 1898. gadā sarakstītā romāna "Viktorija". Šis darbs ir novērtēts kā viens no skaistākajiem stāstiem par mīlestību. Filma stāsta par dzirnavnieka dēlu Juhannesu un muižnieka meitu Viktoriju, par viņu nepiepildāmo mīlestību un nepārvaramo sociālo atšķirtību.


Ceturtdien, 19.maijā, pulksten 18.30, būs skatāma filma "Prom ārā zirgus zagt" (2019, rež. Hanss Peters Molands), kas uzņemta pēc ievērojamā mūsdienu norvēģu rakstnieka Pēra Petersona romāna ar tādu pašu nosaukumu. Filmas centrā ir 67 gadus vecais Trunds, kurš pēc sievas nāves ir pārcēlies uz nomaļu vietu. Izrādās, ka netālu dzīvo kaimiņš, kuru viņš iepazina 1948. gada vasarā. Tovasar, kad Trundam bija 15 gadu, viņš pieredzēja gan jaunas izjūtas, gan nāvi un nodevību. Filma ir arī stāsts par pusaugu zēna tapšana par vīru. Filma 2019. gadā bija Norvēģijas izvirzītā pretendente uz nomināciju "Oskara" balvai kategorijā Labākā starptautiskā spēlfilma.


Piektdien, 20. maijā, pulksten 18.30 tiks rādīta filma "Cerība" (2019) – filmas režisores Marijas Sēdāles autobiogrāfisks stāsts. Kas notiek ar mīlestību, ja sievietei dzīves vidū atlicis dzīvot trīs mēnešus? Anja (43) ar Tomasu (59) dzīvo kuplā ģimenē, kurā aug abu kopīgie bērni un bērni no iepriekšējām attiecībām. Gadu gaitā abi ir atsvešinājušies, katram strādājot savā radošajā profesijā. Dienu pirms Ziemassvētkiem Anjai tiek diagnosticēts smadzeņu audzējs, un nu pārim jāiziet paātrināts savstparpējās uzticēšanās kurss. Iepazīstot vienam otru no jauna, viņi, pašiem nemanot, kļūst par sava mīlestības stāsta galvenajiem varoņiem. Filma 2020. gadā bija Norvēģijas izvirzītā pretendente uz nomināciju "Oskara" balvai kategorijā Labākā starptautiskā spēlfilma.


Sestdien, 21. maijā, pulksten 18.30 programmu noslēgs filma "Uz rietumiem" (2018, rež.Henriks Martins Dālsbakens). Mūzikas skolotājs Kaspers zaudē darbu tajā pašā dienā, kad viņa tēvs piedzīvo garīgu sabrukumu pēc sievas nāves. Lai tiktu projām no šī posta, abi nolemj doties ceļojumā uz Norvēģijas rietumu krastu, lai godinātu Kaspera nesen mirušās mātes izcilās prasmes Norvēģijas tekstilmozaīkas konkursā. Filma ir sirsnīgs un aizkustinošs stāsts par dzīvi, zaudējumiem un mīlestību, un par to, cik svarīgi ir ļaut būt sev pašam.


Filmas būs skatāmas norvēģu valodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā austiņās.

Ieeja bez maksas. Pieteikšanās un plašāka informācija par filmām kinoteātra mājaslapā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form