Kinoteātrī 'Splendid Palace' norisināsies Dānijas filmu dienas
Foto: Publicitātes attēls

No 18. līdz 20. augustam kinoteātrī “Splendid Palace” notiks Dānijas filmu dienas, ko piedāvā Dānijas Kultūras institūts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Dānijas Kultūras institūts ar dāņu filmu demonstrēšanu Latvijā un latviešu filmu izrādīšanu Dānijā nodarbojas jau kopš institūta atvēršanas Rīgā, kas notika pirms vairāk nekā 30 gadiem. Tā ir tradīcija, ko ar lepnumu turpinām arī šodien, kad jaunas globālas krīzes – klimata pārmaiņas, pandēmija, karš – kultūras apmaiņu padara vēl svarīgāku. Sanākt kopā, dalīties ar saviem stāstiem un vērtībām, un sadzirdēt vienam otru – tie ir atslēgas vārdi ceļā uz labāku pasauli," pauž Simons Drevsens Holmbergs, Dānijas Kultūras institūta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā direktors.

Dānijai ir bijusi nozīmīga loma demokrātiskās domas stiprināšanā mūsu valstī, tā stāvējusi blakus un atbalstījusi Latvijas centienus atgūt neatkarību 90.gadu sākumā. Latvijas un Dānijas ciešās diplomātiskās attiecības jau vairāk kā 100 gadu garumā ir balstītas uz kopīgām interesēm ne vien kultūras, mākslas un izglītības apmaiņas jomā, bet arī lai nodrošinātu stabilitāti, drošību un labklājību Baltijas jūras reģionā, Eiropā un pasaulē. Arī šobrīd, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Dānijas parlaments aprīļa beigās atbalstīja valdības priekšlikumu un nosūtīja uz Latviju ap 750 Dānijas karavīru, lai stiprinātu NATO un Eiropas Savienības Ziemeļaustrumu robežu, un mēs varētu arī turpmāk saglabāt drošības sajūtu.

Kā pateicību Dānijas Karalisko bruņoto spēku karavīriem, kas šobrīd uzturas Ādažos, Dānijas Kultūras institūts šīgada filmu programmā iekļāvis arī vienu izcilu latviešu vēsturiskās drāmas paraugu, uz ko īpaši tiks aicināti arī dāņu karavīri, lai bagātinātu un paplašinātu abu valstu kultūras pieredzi.

Dānijas filmu dienu programmā būs redzamas šādas filmas: 18. augustā pulksten 19.00 kinoteātra lielajā zālē būs skatāma drāma "Dzīves garša" (Smagen af sult, 2021), 19. augustā pulksten 18.00 mazajā zālē varēs noskatīties dokumentālo filmu "Ceļojums uz Utopiju" (Rejsen til Utopia, 2020), kā arī šajā pašā dienā notiks latviešu filmas "Dvēseļu putenis" seanss pulksten 20.00 mazajā zālē. Programmu 20. augustā pulksten 12.00 mazajā zālē noslēgs animācijas filmas "Mogens un ielas svētki" (Mugge & vejfesten, 2019) seanss.

Ieeja uz visām filmām ir par brīvu, bezmaksas biļetes un vairāk informācijas kinoteātra mājaslapā.

Tags

Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form