Kinozvaigznes no visas Eiropas pulcēsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Rīgā
Foto: stock.xchng

13. decembrī Eiropas filmu veidotāji, Eiropas Kinoakadēmijas biedri, viesi, nominanti un uzvarētāji pulcēsies, lai godinātu labākos Eiropas kino darbus 27.Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Rīgā, 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šā gada balvu pasniegšanas ceremonijas norises vieta, kuru tradicionāli atver Eiropas Kinoakadēmijas prezidents Vims Venderss (Wim Wenders) un Eiropas Kinoakadēmijas priekšsēdētāja Agneška Holanda (Agnieszka Holland), ir Latvijas Nacionālā opera.

Eiropas Kinoakadēmijas balvas 21 kategorijā uzvarētājiem pasniegs aktrises Ada Kondesku (Ada Condeescu, Rumānija), Silvija Huksa (Sylvia Hoeks, Nīderlande), Karla Juri (Carla Juri, Šveice), Rēzija Kalniņa (Latvija), Ariane Labeda (Ariane Labed, Francija) un Tanja Ribiča (Tanja Ribič, Slovēnija), viņu kolēģi Berijs Atsma (Barry Atsma, Nīderlande), Andržejs Hira (Andrzej Chyra, Polija), Nikolajs Kosters-Valdau (Nikolaj Coster-Waldau, Dānija), Branko Djuričs (Branko Đurić, Bosnija un Hercegovina), Tobiass Moreti (Tobias Moretti, Austrija) un Luka Zingareti (Luca Zingaretti, Itālija), Gustavs Terzens un Marta Selecka, kā arī leģendārā aktrise/režisore Līva Ulmane (Liv Ullmann, Norvēģija).

Ceremonijā piedalīsies arī nominēto filmu pārstāvji, tostarp aktieris Johaness Kunke (Johannes Kuhnke, Zviedrija), aktrise Melisa Suzena (Melisa Sözen, Turcija) un kinooperatori Mihails Kričmans (Михаил Кричман, Krievija) un Lukašs Žals (Łukasz Żal, Polija), kā arī īpašo balvu žūrijas locekļi Helfdans E (Halfdan E, komponists, Dānija), Luišs Galvao Telešs (Luís Galvão Teles, režisors/producents, Portugāle), Maikls O’Konors (Michael O’Connor, kostīmu mākslinieks, Apvienotā Karaliste), Alans Starskis (Allan Starski, mākslinieciskais noformētājs, Polija), Asafs Sudrijs (Asaf Sudry, kinooperators, Izraēla) un Pīters Varniers (Peter Warnier, skaņas montāžists, Nīderlande).

Stīvs Makvīns (Steve McQueen) tiks godināts ar balvu „Eiropiešu sasniegumi pasaules kinomākslā”, Anjēze Varda (Agnès Varda) saņems Balvu par mūža ieguldījumu, savukārt Eds Gvinejs (Ed Guiney) — Eiropas kopprodukcijas balvu „Prix EURIMAGES”. Ceremonijas viesu vidū būs arī kultūras ministri Jozefs Ostermaijers (Josef Ostermayer, Austrija), Urve Tīdusa (Urve Tiidus, Igaunija), Dace Melbārde (Latvija), Šarūns Birutis (Šarūnas Birutis, Lietuva), Malgožata Omilanovska (Małgorzata Omilanowska, Polija) un Memli Krasnķi (Memli Krasniqi, Kosova).

1000 viesus operā, vēl 500 kinoteātrī „Splendid Palace”, kur ceremonija tiks translēta tiešraidē, kā arī visus tos, kuri ceremoniju vēros mājās, Latvijas Televīzijas 1.kanālā, RTP2 Portugālē un SVT Flow Zviedrijā vai interneta mājaslapā www.europeanfilmawards.eu, sveiks Vācijas TV raidījumu vadītājs, veidotājs un režisors Tomass Hermanss (Thomas Hermanns). Izstrādājot ceremonijas scenāriju, slavenā vācu šova „Quatsch Comedy Club” radītājs sadarbojās ar Mariju fon Helandi (Maria von Heland).

Par latvisku noskaņu ceremonijā radīs čellu trio „Melo-M”, Baltijā populārākā instrumentālā grupa, kas pazīstama ar populāru dziesmu versijām čelliem, sākot no klasiskās līdz etniskajai mūzikai, popam un rokam.

Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas producenti ir Eiropas Kinoakadēmijas direktore Mariana Doringa (Marion Döring) un Jirgens Bīzingers (Jürgen Biesinger, izpildproducents).

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā 13.decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kino profesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē.

2.–12.decembrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) ietvaros notiks Latvijas nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kino akadēmijas balvai nominēto filmu programma un Eiropas filmu retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, Krievijas dokumentālo filmu festivāla programma „Artdocfest/Riga”, Rīgas Kino muzeja programma „Kino 1914”, filmu festivāla 2ANNAS īpaši Riga IFF sarūpētas filmu programmas un scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – „Riga Meetings” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Gada nogalē Rīgā pulcēsies ārvalstu kino profesionāļi, lai ar Latvijas kino industrijas pārstāvjiem veicinātu starptautisku kopprojektu rašanos.

12.decembrī kinoteātrī Splendid Palace (Elizabetes ielā 61) notiks publisks kino seanss ar Eiropas Kinoakadēmijas goda viesa par mūža ieguldījumu piedalīšanos.

Sagaidot kino gada kulminācijas pasākumus Rīgā, Splendid Palace izsludinājis akciju – Eiropas kino biļete, aicinot ikvienu šoruden atklāt Eiropas kino, līdz 30.novembrim noskatīties trīs Eiropas filmas Splendid Palace un laimēt ielūgumus uz 12.decembrī gaidāmo Īpašo filmas seansu ar Eiropas Kinoakadēmijas goda viesa par mūža ieguldījumu laureātu. Vairāk par akcijas noteikumiem: www.splendidpalace.lv

Rīga 2014 programmas galvenais partneris ir Lattelecom, kas Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasākumos nodrošinās tehnoloģisko atbalstu. Eiropas Kinoakadēmijas balvas norises vietās būs pieejams Lattelecom bezmaksas WiFi, savukārt pasākumu fotogrāfu ērtībām tiks piedāvāts ērts un drošs datu uzglabāšanas un apmaiņas pakalpojums internetā eDati.

Leģendārā šokolādes fabrika Laima sarūpējusi īpaši saldu pārsteigumu Eiropas Kinoakadēmijas balvas nominētajiem māksliniekiem un viesiem, dāvinot Laima šokolādes saldumus.

Audi un Volkswagen ir Eiropas Kinoakadēmijas viesu oficiālais auto.

Sniedzot atbalstu šī gada nozīmīgākajiem Eiropas kultūras notikumiem Latvijā, ERGO kā oficiālais Rīga 2014 apdrošināšanas partneri dāvā apdrošināšanu šim un citiem lielākajiem svētku programmas pasākumiem.

Auto nomas un līzinga uzņēmums Sixt ir Eiropas Kinoakadēmijas balvas oficiālais auto nomas partneris Latvijā, nodrošinot autotransportu balvas organizatoriem un viesiem.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija.

Tags

Eiropas Kinoakadēmija Lielais Kristaps Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form