Kursieša filma 'Oļegs' ieguvusi galveno balvu 'CinEast' kinofestivālā Luksemburgā
Foto: Publicitātes foto

Režisora Jura Kursieša filma "Oļegs" ieguvusi galveno žūrijas balvu Luksemburgā notiekošajā Centrāleiropas un Austrumeiropas kinofestivālā "CinEast", liecina informācija festivāla mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla balvas tika izdalītas sestdien, savukārt svētdienas vakarā festivāla ietvaros Luksemburgā vēlreiz tiks izrādīta galveno apbalvojumu ieguvusī filma "Oļegs".

"CinEast" šogad notika jau divpadsmito reizi. Latvijas filmas arī iepriekš izrādītas šajā festivālā. 2016. gadā galveno balvu tajā ieguva Renāra Vimbas spēlfilma "Es esmu šeit".

Kā informēja asociācija "Luksemburga-Latvija", šogad festivāla programma bija iekļauta arī Ginta Zilbaloža animācijas filma "Projām". Latvijas vārds festivālā parādījās arī saistībā ar Čehijas režisora Mihala Hogenauera spēlfilmu "Klusie pieskārieni", kura tapusi sadarbībā ar Latvijas filmu studijas "Tasse Film" producentu komandu. "CinEast" animācijas īsfilmu programmā bija iekļauts arī Lizetes Upītes darbs "Rīgas ceriņi".

Jau vēstīts, ka filmas "Oļegs" pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos - strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt noziedznieku banda.

"Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama," filmas scenāriju ieskicē kinolentes komunikācijas konsultante Marta Lagzdiņa.

Savukārt režisors Kursietis iepriekš uzsvēris, ka Oļegs pārstāv tos simtiem tūkstošu cilvēku, kuri šādi dzīvo. "Lai kāda būtu paša varoņa personība, neviens nav pelnījis nonākt zem tāda fiziskā un psiholoģiskā terora. Šis stāsts ir "līdz kaulam" patiess un pavēsta vairāk par skaļiem manifestiem," pauda režisors.

Filma Latvijas pirmizrādi piedzīvoja 4.oktobrī, bet pirms tam Latvijas reģionos notika īpaši seansi sadarbībā ar Iekšlietu ministriju, kas Cilvēku tirdzniecības novēršanas mēneša laikā organizēja sociālo kampaņu un ekspertu diskusijas reģionos, lai aktualizētu cilvēku tirdzniecības jeb modernās verdzības tēmu.

Kinolente ir Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopražojums un tā uzņemta ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu.

Tags

Filma Oļegs Juris Kursietis Kino
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form