Kursieša filmu 'Oļegs' izrādīs vairāk nekā 25 kinoteātros Francijā
Foto: Publicitātes foto

Uz patiesiem notikumiem balstītais stāsts par mūsdienu verdzību filmā "Oļegs" izpelnījies arī Francijas kino ekspertu atzinību, un jau mēneša beigās filma nonāks Francijas kinoteātros, kas ir nozīmīgs notikums Latvijai, jo šī ir pirmā filma, kurai izdevies ielauzties sarežģītajā Francijas kino tirgū – "Oļegs" Francijā tiks izrādīta ne tikai festivālos, bet arī regulārajos kino seansos vairāk nekā 25 kinoteātros, portālu "Delfi" informē filmas veidotāju pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mēs uzskatām, ka filma "Oļegs" ir nozīmīgs stāsts un patiks franču auditorijai, jo tas ir tīrs sociālais trilleris, kas atspoguļo mūsdienu Eiropu," stāsta filmas izplatītāja Francijā Benedikta Tomasa.

Jau pirms oficiālās Francijas pirmizrādes filma tika izrādīta 25 avant-premiere jeb pirms-pirmizrādes seansos. Dažos no tiem piedalījās arī filmas režisors Juris Kursietis. Tiekoties ar presi un skatītājiem, režisors bija patīkami pārsteigts par lielo franču interesi.

Kursieša filmu 'Oļegs' izrādīs vairāk nekā 25 kinoteātros Francijā
Foto: Publicitātes foto

Komentējot filmas izplatīšanu Francijā, Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma uzsver: "Filma "Oļegs" ir viens no pēdējo gadu Latvijas kino pārliecinošākajiem veiksmes stāstiem. Tam apliecinājums ir gan fakts, ka šī tematiski aktuālā un mākslinieciski pārliecinošā filma pirmizrādi piedzīvoja nozīmīgajā Kannu festivālā, gan atzinīgās recenzijas ietekmīgos pasaules preses izdevumos un tas, ka filma turpina ceļot, gūstot festivālu balvas un atzinību. Filmas "Oļegs" pirmizrāde Francijas kinoteātros ir īpašs sasniegums, kas apliecina ne tikai Oļega kā "festivālu filmas" kvalitātes, bet arī tās aktualitāti un konkurētspējas potenciālu vienā no nozīmīgākajām Eiropas kino lielvalstīm – Francijā."

Kursieša filmu 'Oļegs' izrādīs vairāk nekā 25 kinoteātros Francijā
Foto: Publicitātes foto

Pilnmetrāžas filmas "Oļegs" pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama.

Filma "Oļegs" ir Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopražojums. Radošajā komandā Latviju pārstāv pašmāju producentu komanda "Tasse Film" (producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze), kas kopš dibināšanas 2011. gadā producējusi daudzas starptautiski atzītas un apbalvotas filmas, tostarp "Es esmu šeit", "Paradīze 89" un "Ar putām uz lūpām". Filma "Oļegs" saņēmusi astoņas nacionālās kinobalvas "Lielais Kristaps" nominācijas, tai skaitā kā labākā filma, labākais režisors, labākais aktieris un labākais scenārijs. Filma nesen arī novērtēta kinofestivālā "CinEast" Luksemburgā, kur saņēmusi "Grand Prix".

Tags

Filma Oļegs Juris Kursietis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form