Kursieša spēlfilma 'Modris' sāk 'Oskara' balvas sacensību Losandželosā
Foto: Publicitātes foto

Otrdien, 3. novembrī, ar Eiropas kinoinstitūciju apvienības "European Film Promotion" (EFP) atbalstītu seansu Losandželosā, Beverlihilzā, režisora Jura Kursieša spēlfilma "Modris" sāk sacensību par ASV Kinoakadēmijas balvu "Oskars" kategorijā "Labākā ārzemju filma", informēja Nacionālā kino centra vecākā referente informācijas jautājumos Kristīne Matīsa.

88. ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija notiks nākamā gada februārī Losandželosā, bet nominanti tiks paziņoti jau janvārī.

Kategorijā "Labākā ārzemju filma" šogad pieteiktas filmas no 81 valsts, un, lai šajā grūti aptveramajā konkurencē izpelnītos kaut mazliet vairāk koncentrētas uzmanības, organizācija EFP rīko īpašus Eiropas filmu seansus, kas sākās jau 25. oktobrī ar Čehijas filmu "Home Care".

Pavisam šogad "Oskara" balvai izvirzītas filmas no 27 Eiropas valstīm, filmu seansi turpināsies līdz 8. novembrim un noslēgsies ar Lietuvas filmu "Sangailes vasara", kas Rīgā tika izrādīta arī Starptautiskajā Rīgas filmu festivālā, un Zviedrijas filmu "Balodis sēdēja uz zara pārdomās par eksistenci", kas Rīgā festivālā tika izrādīta pagājušajā gadā.

EFP ir 36 Eiropas valstu profesionālo kinoinstitūciju apvienība, kas izveidota, lai kopīgiem spēkiem popularizētu un izplatītu Eiropas nacionālo kinematogrāfiju radītās filmas visā pasaulē. Apvienība dibināta 1997. gadā, Latvija tās darbā piedalījusies kopš 2004. gada kā viena no kaimiņvalstīm apvienībā "Baltic Films", bet 2015. gadā Latvija kļuvusi par individuālu EFP dalībnieci - tāpēc arī EFP publicitātes materiālu virsrakstos minēts, ka Eiropas filmu seansos, kas "Oskara" balvas kontekstā tiek rīkoti jau astoto gadu, šogad pirmoreiz piedalās Latvija un Albānija.

Filmai "Modris" šis EFP seanss ir pirmais no sešiem, ko tā piedzīvos ASV Kinoakadēmijas balvas kontekstā. Režisors Kursietis uz Losandželosu dodas decembra sākumā, lai piedalītos speciāli rīkotos seansos Akadēmijas biedriem un kinoindustrijas pārstāvjiem. Pēdējais filmas seanss plānots 14. decembrī. Savukārt pirms Ziemassvētkiem ASV Kinoakadēmija paziņos deviņas filmas, no kurām pēc tam tiks izraudzītas piecas nominētās filmas.

Kursieša filma "Modris", kas saņēmusi balvas gan Latvijas, gan Eiropas kinofestivālos, joprojām turpina ceļu pa pasaules ekrāniem, piemēram, pašlaik tā piedalās Eiropas Savienības delegācijas dienās, kas līdz 8. novembrim notiek Kaļiņingradā. Šāds festivāls notiek jau 11.reizi, un Latvijas vēstniecības konsulārais dienests katru gadu rūpējas, lai tajā tiktu iekļauta vismaz viena jauna Latvijas filma, stāstīja Matīsa.

Arī tepat Latvijā valsts svētku nedēļā filma "Modris" būs skatāma uz lielā ekrāna. Filma Baltijas skatītājiem pieejama arī interneta nomā "vimeo.com".

Plānots, ka pirms Ziemassvētkiem filma "Modris" tiks izdota DVD formātā platformas "Best Baltic" sērijā "Latvijas filma".

Tags

Juris Kursietis

Comment Form