Labākās filmas 'Oskaram' izvirzīti jauni kritēriji daudzveidības veicināšanai kino nozarē
Foto: Reuters/Scanpix

Lai vairotu daudzveidību un taisnīgu pārstāvniecību kino nozarē, ASV Kino mākslas un zinātnes akadēmija noteikusi stingrus jaunus kritērijus filmām, kas pretendēs uz "Oskara" ceremonijas galveno balvu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Akadēmija, kas tiek uzskatīta par Holivudas kino industrijas augstāko institūciju, otrdien, 8. septembrī, paziņoja, ka no 2024. gada filmām, kas pretendēs uz "Oskaru" kategorijā "Labākā filma", būs jāatbilst vismaz diviem no četriem jauniem kritērijiem, kuru mērķis ir uzlabot darbā pieņemšanas prakses kino nozarē un ārpus tās.

Pirmais kritērijs nosaka, ka filmā jāpiedalās prominentam aktierim no nepietiekami pārstāvētas grupas un 30% mazāko lomu jāspēlē minoritāšu pārstāvjiem vai arī filmai jārisina problēmas, kas saistītas ar šīm grupām.

Otrais kritērijs prasa, ka aizkadra vadošajiem darbiniekiem vai tehniskajiem darbiniekiem jābūt no vēsturiski maz pārstāvētām grupām, kas ietver arī sievietes, LGBT un invalīdus.

Pēdējie divi kritēriji attiecas uz stažēšanās iespējām šīm grupām un daudzveidību filmu mārketinga un izplatīšanas komandās.

ASV Kino mākslas un zinātnes akadēmija jau sen tiek kritizēta par daudzveidības trūkumu tās locekļu vidū un starp "Oskara" balvas pretendentiem un laureātiem.

"Mēs uzskatām, ka šie iekļaušanas standarti būs katalizators ilgstošām, būtiskām izmaiņām mūsu nozarē," sacīja akadēmijas prezidents Deivids Rūbins un vecākā izpilddirektore Dona Hadsone.

Akadēmija arī nesen uzaicināja 819 jaunus biedrus balsot par šā gada "Oskara" balvām. 45% no jaunajiem biedriem ir sievietes un 35% nav baltie.

Akadēmija spērusi arī citus soļus, lai veicinātu daudzveidību kino nozarē.

Tags

Oskara balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form