Latviešu animācijas filma gūst atzinību starptautiskajā Anesī festivālā
Foto: Kadrs no video

Mākslinieces Indras Sproģes veidotā animācijas īsfilma "Awesome Beetle's Colors", kas ir latviešu animācijas filmas "Joka pēc alfabēts" angļu valodas versija, ieguvusi žūrijas balvu ikgadējā starptautiskajā Anesī animācijas filmu festivālā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad Anesī starptautiskajā festivālā tika iesniegtas vairāk nekā 2600 filmas no 85 pasaules valstīm. Vairāk nekā 200 filmas tika atlasītas dažādām konkursa skatēm, un finālā starp tām tika sadalītas 18 balvas. Latvija ir viena no tikai 13 valstīm, kuru filmas šogad Anesī izpelnījās oficiālu atzinību, informēja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Franču režisors un scenārists Sedriks Babušs, kurš strādāja kategorijas "Commisioned Films" žūrijā, minējis, ka viņam uzreiz esot bijis skaidrs, kam dot balvu izglītojošo filmu sadaļā. Pēc viņa vārdiem, "Awesome Beetle's Colors" pārliecināja uzreiz – ar mūziku, absurdo stāstu un spēju tik vienkārši piepildīt savu īpašo nolūku – izveidot saikni starp visiem alfabēta burtiem.

Savukārt Latvijas stendā filmu tirgū jau virmojušas sarunas par to, kā alfabētu realizēt franču, itāļu vai vācu valodā.

Savukārt jaunā režisore Lizete Murovska ar projektu "Rīgas ceriņi" sīvā konkurencē izcīnīja iespēju piedalīties pasaules animācijas projektu prezentācijā, kas tika organizēta festivāla laikā. Projekts tika apbalvots ar iespēju tālāk to attīstīt Francijā, vienā no reģionālajiem kultūras projektu inkubatoriem, kur tiek segtas visas uzturēšanās un projekta realizācijai nepieciešamās tehniskās izmaksas.

Anesī ir pasaulē prestižākais un ietekmīgākais animācijas filmu festivāls, šogad tas notika no 13. jūnija līdz 18. jūnijam un pulcēja vairāk nekā 8239 akreditētu kinoprofesionāļu no 77 pasaules valstīm. Latvijas delegācija strādāja stendā, kas filmu tirgū tika iekārtots ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu, jaundibinātā Latvijas Animācijas asociācija prezentēja mūsu valsts filmas speciāli izdotā katalogā. Aktīvi strādāja arī atsevišķi producenti, piemēram, studija "Atom Art" uz Anesī brauca ar diviem apjomīgiem režisora Edmunda Jansona projektiem, 26 minūtes garo Ziemassvētku pasaku "Bize un Neguļa" un programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" atbalstīto pilnmetrāžas filmu "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi".

Matīsa klāstīja, ka aizvadītajā nedēļas nogalē vēl viena Latvijas filma izpelnījusies atzinību pasaulē. Krievijā notiekošajā Andreja Tarkovska vārdā nosauktajā starptautiskajā filmu festivālā "Spogulis" balvu par vizuālo koncepciju saņēmusi režisores Lailas Pakalniņas spēlfilma "Ausma", kuras vizualitātē liels nopelns ir arī poļu kinooperatoram Vojtekam Staronam.

Tags

Laila Pakalniņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form