Latviešu īsfilma 'Septiņas neveikla seksa reizes' apbalvota kinofestivālā Dānijā
Foto: Publicitātes foto

Latviešu režisores Lienes Lindes īsfilma "Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa" ieguvusi godalgu un žūrijas atzinību īsfilmu festivālā "Super8000" Orhūsā Dānijā, portālu "Delfi" informē Latvijas Kultūras akadēmija pārstāvji.

Festivāla "Super8000", kas oktobra beigās norisinājās Dānijas otrajā lielākajā pilsētā Orhūsā, programmā tika izrādītas 39 īsfilmas, ko veidojuši spilgtākie jaunie Eiropas kinorežisori. Festivāla noslēguma ceremonijā tika pasniegtas trīs "Rethink Award" godalgas īsfilmām, kuras žūrija atzina par visinovatīvākajām un drosmīgākajām. Abas pārējās godalgas saņēma nīderlandiešu režisora Jorena Moltera īsfilma "Greetings from Kropsdam", kā arī dāņu režisores Jūlijas Balceres animācijas filma "Nachthexen".

""Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa" ir inovatīvs un drosmīgs stāsts par seksu un kino sapņiem – ļoti aktuālu tēmu, kas filmēta pseidodokumentālā manierē. Tā ir filma, kas noteikti izraisīs reakciju. Filma ir novatoriska un oriģināla," teikts žūrijas paziņojumā.

Latviešu īsfilma 'Septiņas neveikla seksa reizes' apbalvota kinofestivālā Dānijā
Foto: Publicitātes foto

Filma pirmizrādi piedzīvoja 2016. gadā Rīgas Starptautiskā kinofestivāla ietvaros. Filma izrādīta vairākos kinofestivālos ārvalstīs, to skaitā Karlovivaru Starptautiskā kinofestivāla programmā "Future Frames", ierindojot Lindi desmit daudzsološāko jauno kinorežisoru vidū Eiropā. Filma šogad nominēta "Lielā Kristapa" balvai labākās studentu filmas kategorijā un Rīgā būs skatāma 9. novembrī kinoteātrī "Splendid Palace", kā arī 12. novembrī kinoteātrī "Kino Bize". Ārpus Latvijas filma drīzumā tiks izrādīta starptautiskajos kinofestivālos "Black Nights" Igaunijā un "Kinopavasaris" Lietuvā.

Filma "Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa" vēsta par jaunu kinorežisori, kas mēģina uzņemt savu pirmo filmu, par scenārija pamatu izmantojot savu seksuālo pieredzi. Filmas galvenās lomas atveido gan pati režisore, gan Jaunā Rīgas teātra aktrise Inga Tropa. Filmā piedalās arī aktieri Jurijs Djakonovs, Toms Liepājnieks un Klāvs Mellis, Jaunā Rīgas teātra zvaigznes Baiba Broka un Gatis Gāga, Nacionālā teātra aktieris Jānis Vimba. Filma ir režisores diplomdarbs Latvijas Kultūras akadēmijas kino režijas un producēšanas maģistra studiju programmā.

Tags

Inga Tropa Rīgas Starptautiskais kino festivāls

Comment Form