Foto: Kadrs no video

Pēc teju gada darba tikusi nofilmēta pirmā 3D filma "Rīga-2041", informēja nodibinājuma "Rīga 2014" sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Pirmās latviešu stereoskopiskās jeb 3D filmas pirmizrāde gaidāma 29.decembrī, bet uz kinoteātru ekrāniem būs skatāma jau janvārī. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā tapusī filma vēstīs par nākotnes Rīgu un pārstāv Latvijā vēl minimāli attīstīto zinātniskās fantastikas jeb "Sci-Fi" žanru.

Filmas uzņemšana stereoskopiskā 3D formātā Latvijā ir jaunums, kas pašmāju kino industrijas darbiniekiem ļauj sekot pasaules kino nozares tendencēm. Filmēšanas komanda veikusi ievērojamu darbu, lai piešķirtu filmai telpiskumu un maksimāli reālistiski vizualizētu sižetu trīs dimensijās. Filma savu pirmizrādi piedzīvos Eiropas kultūras galvaspilsētas gada noslēgumā un simboliski noslēgs Eiropas kino mēnesi, kas skatītājiem un nozares profesionāļiem decembrī piedāvās ļoti plašu kino notikumu klāstu.

"Es ilgi gaidīju savas piecas filmēšanas dienas. Satraukuma nebija, jo profesionāļu komanda darbojās lieliski. Bija prieks būt komandā, kur visi ticēja labam rezultātam un neatkarīgi no tā, ka filmēšanas naktis ievilkās, visi neatlaidīgi turpināja darbu," par filmas uzņemšanas process stāsta viens no "Rīga-2041" režisoriem Didzis Eglītis, kurš jau vairākus gadus pēta iespējas uzņemt filmas 3D formātā.

"Man pašam izdevās pārliecināties par to, ka, ja tehniski visi ir labi sagatavojušies, tad tas, ka filmēšana notiek 3D tehnoloģijā, būtiski nepagarina filmēšanas procesu. Aktieru, mākslinieku, gaismotāju, grimētāju, kostīmu mākslinieku, producentu, asistentu un visu pārējo cilvēku darbs filmēšanas laukumā un ārpus tā ir vienlīdz būtisks kā tradicionālajā kino, tā arī 3D formātā," atklāj Didzis Eglītis.

Kopš projekta sākumposma filmēšanas komanda ir kļuvusi plašāka, piesaistot pašmāju un starptautiska līmeņa kino industrijas lietpratējus. "Iespēja filmēt 3D man lika pārdomāt stāsta veidošanu ne tikai tehniski, bet arī no režijas viedokļa," atklāja Adina Istrate, kas ir viena no "Rīga-2041" režisorēm. Viņa ir no Rumānijas un pabeigusi Londonas filmu skolu, kā arī līdz šim ir uzņēmusi vairākas īsfilmas zinātniskās fantastikas žanrā.

"Skatoties 3D monitorā, es pamanīju, ka arī aktierspēle izskatās citādāk. Kustībām un žestiem jābūt mazliet atturīgākiem un labi pārdomātiem. Tā kā manā filmas posmā ir daudz fiziskas mijiedarbības starp aktieriem, bija ļoti interesanti pieņemt un izmēģināt šos jaunos likumus," stāstīja Istrate.

Filmas "Rīga-2041" uzņemšanā kopīgā darbā vienojās četri režisori, kuriem stereoskopiskais 3D formāts ir jauns izaicinājums. "Rīga-2041" apvienoti vairāki savstarpēji nesaistīti stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes. Filmas darbība norisinās Rīgā - pilsētā, kuru ir pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu ikkatra cilvēka problēmas.

Filmas izveidi organizē virtuālā studija "URGA".

    Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!