Astoto reizi arī Latvija izvirza savu filmu, kas pretendēs uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars". Nacionālā Kino centra izveidotā ekspertu komisija pieņēmusi lēmumu, ka labākās ārzemju filmas nominācijā no Latvijas izvirzīta Jura Kursieša spēlfilma "Modris", kas ir Latvijas, Grieķijas un Vācijas kopražojums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Spēlfilma "Modris" balstīta uz patiesiem notikumiem, tā stāsta par jauna puiša konfliktu ar māti un šī konflikta dramatiskajām sekām, kas puisi noved cietumā. Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" 2014. gadā filma "Modris" saņēma septiņas nominācijas un tika apbalvota kā labākā debija, "Modris" izpelnījās arī portāla "Delfi" publikas simpātijas balvu. Filma saņēmusi vairākas balvas starptautiskos festivālos un divas nominācijas Grieķijas kinoakadēmijas balvai.

Atbilstoši ASV Kinoakadēmijas balvas nolikumam, uz nomināciju kategorijā "Labākā ārzemju filma" varēja pretendēt pilnmetrāžas filma, kas pirmizrādi savā valstī piedzīvojusi laika periodā no 2014. gada 1. oktobra līdz 2015. gada 30. septembrim, ir vismaz nedēļu pabijusi kinoteātru repertuārā un tās pamatvaloda nav angļu valoda.

Šogad Latvijā balvas kritērijiem atbilda divas spēlfilmas, abas 2014. gada Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" bija nominētas balvai par labāko debiju - "Izlaiduma gads" (režisors Andris Gauja) un "Modris" (režisors Juris Kursietis).

Lēmumu par vienas filmas virzīšanu pieņēma Nacionālā Kino centra izveidotā ekspertu komisija - NKC vadītāja un kinokritiķe Dita Rietuma, kinorežisors un teorētiķis Jānis Putniņš, Latvijas Kinematogrāfistu savienības valdes locekle un kinomāksliniece Ieva Romanova, Rīgas Kino muzeja vadītāja un kinozinātņu maģistre Zane Balčus, Kultūras ministrijas valsts sekretārs Sandis Voldiņš, kino žurnāliste un žurnāla "Kino Raksti" galvenā redaktore Kristīne Matīsa un filmu producents Roberts Vinovskis, kura līdzproducētā Signes Baumanes filma "Akmeņi manās kabatās" tika virzīta "Oskara" nominācijai 2014. gadā un sasniedza atzīstamus rezultātus, iekļūstot pirmsnomināciju saraksta divdesmitniekā.

No Latvijas "Oskara" nominācijai par labāko ārzemju filmu iepriekš izvirzītās filmas - 1992. gadā "Cilvēka bērns" (Jānis Streičs), 2008. gadā "Rīgas sargi" (Aigars Grauba), 2010. gadā "Amaya" (Māris Martinsons). 2011. gadā "Seržanta Lapiņa atgriešanās" (Gatis Šmits), 2012. gadā "Golfa straume zem ledus kalna" (Jevgēņijs Paškevičs), 2013. gadā - Jāņa Norda filma "Mammu, es tevi mīlu".

88. "Oskara" balvas pasniegšanas ceremonija, kurā godinās labākos 2015. gada kinodarbus, notiks 2016. gada 28. februārī Losandželosā, nominantus paziņos 2016. gada 14. janvārī.

Tags

Andris Gauja Cilvēka bērns Izlaiduma gads Juris Kursietis Lielais Kristaps Mammu, es tevi mīlu Modris Rīgas sargi Seržanta Lapiņa atgriešanās
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form