Latvijā sāk rādīt fantastikas filmas 'Bada spēles: Zobgaļsīlis' pirmo daļu
Foto: Publicitātes attēli

No piektdienas, 21. novembra, Latvijas kino sāk rādīt asa sižeta fantastikas filmas "Bada spēles: Zobgaļsīlis" pirmo daļu ("The Hunger Games: Mockingjay. Part 1").

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Trešā filma sola vēl vairāk spriedzes un dumpiniecisku piedzīvojumu. Fimas epicentrā Katnisa (aktrise Dženifera Lorensa), kas jau divreiz idzīvojusi asinis stindzinošajās Nāves spēlēs, vēl joprojām nav drošībā. Divpadsmitais apgabals, ko viņa vienmēr uzskatījusi par savām mājām, nu ir iznīcināts. Viņas tuvinieki kļūst par bēgļiem, savukārt atriebību alkstošais Kapitolijs vēlas iznīcināt Zobgaļsīļa dziesminieci, kas atbildīga par nemieriem valstī. Pēc traģiskajām 75. bada spēlēm satraukumu rada arī Kapitolija ķīlnieks Pits (aktieris Džošs Hačersons), kura liktenis nav skaidrs.

Redzot Panemas sabrukumu, klusā un slepenā Trīspadsmitā apgabala ļaudis, kas kādreiz aicināja sacelties pret Kapitoliju, tagad gatavojas parādīties dienasgaismā. Prezidente Koina (aktrise Džulianna Mūra) savā teritorijā ļauj apmesties Katnisai un citiem dumpiniekiem. Viņa uzsāk Panemas karu un izaicina despotisko valdību.

Katnisa negrib būt sacelšanās simbols – Zobgaļsīļa dziesminiece. Tajā pašā laikā viņa nevēlas kļūt par bandinieku spēlē, kurā upurēta pašas dzīve svešu interešu labā. Katnisa saprot, ka jācīnās būs vēl vairāk, nekā savulaik to darījusi Nāves spēļu arēnā...

Filmas oficiālais treileris:

Filmu sērija "Bada spēles" veidota pēc pasaulslavenās rakstnieces Sūzanas Kolinsas grāmatas un stāsta par totalitāro valsti Panemu. To veido divpadsmit apgabali, kuros cilvēki ne vien nolemti sadursmēm sociālo atšķirību dēļ, bet arī piedalās ikgadējās Bada spēlēs, lai uzturētu valsts galvaspilsētu Kapitoliju. Bada spēles ir cīņa par dzīvību un nāvi, ļaujot turīgajiem iedzīvotājiem izvēlēties tikai viena laimētāju.

Pirmās divas filmas sērijas kinoteātros tika rādītas 2012. un 2013. gadā. Abas ieguva pasaules kulta filmu statusu un nopelnīja 1,5 miljardus ASV dolāru. Pēc ekspertu domām, filmas trešā sērija "Bada spēles: Zobgaļsīlis. 1. daļa" šoruden izpelnīsies vēl lielāku skatītāju atzinību. Šī būs pirmā no divās filmām, kas veidota pēc S. Kolinsas pēdējās grāmatas motīviem.

Tags

Bada spēles Jaunākās filmas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form