Vairākos starptautiskos kinofestivālos augsti novērtētā režisora Aika Karapetjana jaunā filma "Sema ceļojumi" 8. septembrī piedzīvos nacionālo pirmizrādi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filma "Sema ceļojumi", kas pērn novembrī piedzīvoja pasaules pirmizrādi lielākajā Ziemeļamerikas žanra filmu festivālā "FantasticFest" Ostinā, ASV, ir savdabīga pasaka pieaugušajiem – melnā komēdija, kurā acīgākie skatītāji spēs saskatīt stāsta līdzību ar kādu sengrieķu mītu. Filma stāsta par beļģi Semu, kurš dodas uz kādu nomaļu Eiropas vietu meklēt savu tēvu. Tēva meklējumi ieved viņu pasaulē, kādu Sems nav iepriekš pieredzējis. Negaidītu situācijas pavērsienu rezultātā beļgis nonāk kādas zemnieku ģimenes gūstā, no kurienes viņu, kā izrādās, var glābt tikai kāds mazs sivēns. Kā norāda filmas veidotāji, filmas tapšanā izmantoti dažādi oriģināli kinemotogrāfijas paņēmieni, lai vienlaicīgi runātu par tādām klasiskām tēmām kā mīlestība, brīvība, naids, greizsirdība u. c.

"Man prieks, ka Latvijas skatītājiem būs iespēja aizbēgt no realitātes un nonākt kādā citā pasaulē," tā pirms filmas pirmizrādes saka režisors Aiks Karapetjans.

"Ceram, ka Aika Karapetjana melnā komēdija "Sema ceļojumi", ar kuru atklāsim jauno Latvijas kino sezonu, būs pavērsiens žanra kino Latvijā. Kopš pasaules pirmizrādes ASV filma turpina gūt skatītāju atsaucību ārpus Latvijas, un ceram, ka to atzinīgi novērtēs arī Latvijas skatītāji," tā filmas producents Gints Grūbe.

Filmā galveno lomu atveido Eiropas kino populārais beļģu aktieris Kevins Jansens, kurš filmējies tādos populāros kinodarbos kā režisores Koralijas Feržē filmā "Atriebība" un Kristiana Volkmana "Slepenā istaba". Filmā "Sema ceļojumi" lomas atveido arī jauni un daudzsološi, kā arī pieredzējuši un jau iemīļoti latviešu aktieri – Laura Siliņa, Aigars Vilims, Juris Bartkevičs, Normunds Griestiņš. Operators ir Jurģis Kmins ("Bille", "1906" u. c.), galvenais mākslinieks – Jurģis Krāsons, grima māksliniece – Maija Gundare, kostīmu māksliniece – Liene Dobrāja, producenti – Gints Grūbe un Inese Boka-Grūbe ("Melānijas hronika", "Tēvs Nakts", "Janvāris" u. c.).

Jau ziņots, ka Latvijas un Beļģijas kopprodukcijas filma "Sema ceļojumi", ko veidojusi Latvijas filmu studija "Mistrus Media" kopprodukcijā ar Beļģijas kompāniju "Polar Bear", izpelnījusies arī ietekmīgā televīzijas tīkla "HBO Europe" ievērību – tas iegādājies filmas demonstrēšanas tiesības, tādējādi apliecinot latviešu filmas kinemotogrāfisko un saturisko vērtību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Sema ceļojumi Aiks Karapetjans
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form