'Lielā Kristapa' laureāte – 'Bille' – būs skatāma televīzijā
Foto: Jānis Deinats

Televīzijas pirmizrādi piedzīvos režisores Ināras Kolmanes filma "Bille", kas uzņemta pēc Vizmas Belševicas darba motīviem, un 1. decembrī to varēs vērot arī LTV1 skatītāji, portālu "Delfi" informē LTV pārstāve Krista Luīze Priedīte.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Bille" ir smeldzīgs stāsts par bērna pieaugšanu un dzīvi pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogales Latvijā. Tas ir dzīvi apliecinošs un cerību pilns stāstījums par ceļa atrašanu un izlaušanos. Stāsts balstīts Vizmas Belševičas autobiogrāfiskajā darbā "Bille", un tas stāsta par septiņgadīgas meitenes dzīvi pasaulē, kurā sociālie slāņi dzīvo katrs savu dzīvi. Ar nabadzību meitene ir iemācījusies sadzīvot, tomēr mātes mīlestība Billei ir liegta. Tuvinieki par viņu rūpējas, taču Billei nepārtraukti seko atgādinājumi par to, ka viņa ir neaptēsta un dienās neko nesasniegs. Billei tas kremt, un viņai ir sapnis – apliecināt sevi, pierādīt, uz ko viņa ir spējīga, un izrauties no mazvērtības važām. Bille aug laikā, kad Latvijā risinās sarežģīti vēsturisku notikumu līkloči, un viņas ceļš pretim personīgajai izaugsmei vijas līdztekus tiem.

Filmas pamatā ir rakstnieces Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā triloģija "Bille". Belševicai izdevās sevi apliecināt un viņa kļuva par pierādījumi, ka sapņi piepildās. Viņas radošais darbs novērtēts ar Trīszvaigžņu ordeni, nomināciju Nobela prēmijai literatūrā un daudziem citiem apbalvojumiem.

Filma tapusi Nacionālā Kino centra programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" ietvaros, un novembra vidū tā ieguva nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma.

Filmas režisore Ināra Kolmane atzinusi, ka tā nav uzskatāma par vienkāršu ekranizāciju, bet drīzāk par režisores un viņas komandas redzējumu par Billi. Galvenajā – Billes lomā – Rūta Kronberga, citās lomās – Elīna Vāne, Artūrs Skrastiņš, Lolita Cauka un citi. Filma tapusi studijā "Deviņi", tā ir kopražojums ar Polijas, Lietuvas un Čehijas kino profesionāļiem. Scenārija autori – Evita Sniedze un Arvis Kolmanis, producenti – Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone.

"Billes" televīzijas pirmizrāde – 1. decembrī pulksten 21.25, LTV1 un septiņas dienas pēc televīzijas ētera arī Replay.lv.

Tags

Ināra Kolmane Artūrs Skrastiņš Elīna Vāne Evita Sniedze Filma Bille Latvijas filmas Latvijas simtgadei Lielais Kristaps
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form