'Lielais Kristaps' aicina uz diskusijām ar filmu režisoriem
Foto: Publicitātes foto

30. septembrī plkst. 18:15 "Kino Citadele" kafejnīcā "Casa Blanca", pēc filmu programmas "Mans tēvs baņķieris un dokumentālās īsfilmas VI" notiks skatītāju tikšanās un diskusija ar filmas "Mans tēvs baņķiertis" režisori Ievu Ozoliņu. Diskusiju vadīs publicists Toms Treibergs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uz pasākumu aicināti gan seansa apmeklētāji, gan citi interesenti, ieeja tajā ir bez maksas. Biļete uz seansu, kura sākums ir 16:10, iegādājama kinoteātra kasē.

Fima ir autobiogrāfisks dokumentāls detektīvstāsts, kurā režisore seko notikumiem 20. gadsimta deviņdesmitajos gados, kad viņas tēvs - bankrotējušas bankas prezidents - pazūd bez vēsts. Viņš ir Interpola meklēšanā jau sešpadsmit gadus, taču tā ir bez panākumiem. Taču piepeši no Interpola pienāk ziņa, ka kāds vīrietis ar meklējamā vīrieša personas datiem ir pieteicies Malaizijas psihiatriskajā klīnikā. Šī ir filma par cilvēku, kurš pazaudē sevi pārmaiņu laikā, stāsta festivāla organizatori.

Vēl filmu programmā tiks demonstrēta režisora Vadima Dumesa filma "Dirty Business", kas seko Izraēlas un Palestīnas tradicionālajai ogļrūpniecībai un sarežģītajām ekonomiskajām attiecībām starp abām pusēm. Savukārt režisores Unas Celmas filma "Īsā diena" ataino kāda parasta Latvijas pansionāta iemītnieku gaitas - viņi ir iecerējuši slepenu plānu...

Savukārt 1. oktobrī, "Kino Citadele" kafejnīcā "Casa Blanca" pl.17:20 pēc dokumentālās filmas "Dieva putniņi" seansa notiks skatītāju tikšanās un diskusija ar tās režisori Dzintru Geku. Šī ir trešā vispopulārākā filma festivāla "Lielais Kristaps" apmeklētāju vidū.

Filma stāsta par II pasaules kara beigām, kad kļuva skaidrs, ka Latviju atkal ieņems Padomju armija. Ņemot to vērā, apmēram 150 000 iedzīvotāju devās bēgļu gaitās uz Vāciju. Šajā laikā latvieši savu dzīves telpu centās iekārtot tāpat kā dzimtenē, veidojot Mazo Latviju. Izceļojot uz ASV, Kanādu, Austrāliju, Mazās Latvijas pieredze glāba no asimilācijas. Tomēr, kad Latvija atkal kļuva brīva, daudzi vairs nevarēja atgriezties, filmas fokusu iezīmē "Lielā Kristapa" organizatori. Filmā parādīti 1944. gadā uz Vāciju izceļojušo ģimeņu likteņi. Seansa sākums: 15:30.

Tags

Kino Lielais Kristaps
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form