'Lielo Kristapu' atklās avangarda animācija, kino kapteiņa dzīvesstāsts un Ukrainas bērnu pūtēju orķestris
Foto: Publicitātes foto

Vēl tikai viena nedēļa atlikusi līdz Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" atklāšanai "Forum Cinemas" kinoteātrī "Kino Citadele", vēsta festivāla rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmajā festivāla rīta seansā, 15. septembrī pl. 11:20 festivāla apmeklētāji varēs noskatīties Arvīda Krieva režisēto filmu "Freimis.Mārtiņš Freimanis". Dokumentālais stāsts par dziedātāju un aktieri apkopo divus periodus viņa dzīvē - Freimaņa filmēšanos spēlfilmās "Man patīk ka meitene skumst" (2004) un "Dancis pa trim" (2011). Papildus tam skatītāji aicināti iepazīt mūziķa bērnību un skolas gadus Aizputē, kā arī sekot pirmajiem mūziķa soļiem Liepājā.

Savukārt festivāla oficiālajā atklāšanas seansā - 15. septembrī, kinoteātrī "Kino Citadele" pl. 19:00 - notiks triju filmu pirmizrādes.

Pirmā pirmizrāde - režisora Vladislava Ščepina dokumentālajai īsfilmai "Lielā Kino Kapteinis, jeb Visgodīgākie un patiesākie dzīves stāsti, ko pavēstijis pats Viktors Šildknehts, jūrnieks, mākslinieks un Latvijas pilsonis". Minhauzena vērienā 96 gadus vecais filmu mākslinieks Viktors Šildknehts stāstīs par darbu kopā ar leģendāro režisoru Sergeju Eizenšteinu un dalīsies atmiņās par to, kā mācījis sarkanarmiešiem slēpot un kā būvējis Rīgas Kinostudiju.

Otrā pirmizrāde paredzēta režisora Romāna Bondarčuka dokumentālajai filmai "Diksilenda. Mūzikas skaņas no Ukrainas". Filma seko Ukrainas mazpilsētas Hersonas bērnu pūtēju orķestra gaitām. Apstākļi ir ļoti grūti, taču par spīti tiem bērni un jaunieši rūpīgi mācās un muzicē. Nezaudēt dūšu palīdz viņu pašu humors un asprātība, kā arī visu cienītais un mīlētais pasniedzējs Semjons Nikolajevičs Rivkins. Atskaņojot amerikāņu diksilenda melodijas, viņi cenšas sasniegt sapni - izdarīt savās dzīves ko vērtīgu, neskatoties uz šķēršļiem, kurus ceļā met saspīlētā politiskā situācija Ukrainā.

Visbeidzot, trešā pirmizrāde būs režisora Aleksandra Hāna avangarda stilistikā ieturētā sešminūšu animācijas filma pieaugušo auditorijai - "Erotikons". Režisors pazīstams ar ekscentrisko tikumu komēdiju "Jāņu nakts".

Kopumā festivālā notiks 17 filmu pirmizrādes un būs skatāmas 25 debijas filmas. Jau ziņots, ka šogad festivāla balvu saņēmējus noteiks 400 kino nozares profesionāļu liela žūrija - "Lielā Kristapa Forums". Balsošana par filmām notiks aizklāti, speciāli izveidotā vietnē tīmeklī. Foruma dalībnieki ir, piemēram, aktrises Aurēlija Anužīte, Elita Kļaviņa, Helga Dancberga; aktieri Juris Bartkevičs, Juris Žagars, Intars Rešetins; režisori Rolands Kalniņš, Ivars Seleckis, Jānis Streičs, Juris Poškus un citi nozares profesionāļi.

Biļetes uz festivāla seansiem drīzumā un festivāla laikā būs pieejamas vietnē www.forumcinemas.lv/events/LielaisKristaps.

Tags

Citadele Elita Kļaviņa Forum Cinemas Intars Rešetins Ivars Seleckis Jānis Streičs Juris Bartkevičs Juris Žagars Lielais Kristaps Mārtiņš Freimanis Rolands Kalniņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form