LKA Rīgas Kino muzejā atvērs digitālo ekspozīciju 'Kino skapis'
Foto: Publicitātes attēli

31.maijā Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzejs vērs vaļā "Kino skapi" – digitāli interaktīvu ekspozīciju par Latvijas kino vēsturi, portālu "Delfi" informē muzeja pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kino skapis" ir pirmā šāda mēroga ekspozīcija par nacionālo kino, savukārt izstādes digitālais risinājums, ko radījusi "Dd studio", jau ieguvis balvu starptautiskajā multimediju mākslas festivālā Monreālā. Digitālo izstādes saturu papildinās mākslinieces Annas Heinrihsones radīta scenogrāfija.

"Kino skapis" aizpilda ārkārtīgi būtisku nišu, kas līdz šim bijusi tukša - tas koncentrētā un lakoniskā veidā sniedz visaptverošu informāciju par Latvijas kino vēsturi, turklāt samēro to ar pasaules kontekstu hronoloģiskā ziņā. Kā Latvijas kinovēstures "īsais kurss", turklāt radīts atraktīvā un publikai pievilcīgā formā, tas ir lielisks resurss gudru kinoskatītāju izglītošanā," ar izstādi iepazīstina Kristīne Matīsa, kinožurnāliste un viena no ekspozīcijas satura veidotājām.

Digitālās ekspozīcijas saturu veidos 6 tēmas: Latvijas un pasaules kino laika lineāls, kas iepazīstina ar būtiskākajām norisēm Latvijas un pasaules kino no tā pirmsākumiem 19. gs. beigās līdz mūsdienām; Latvijas nacionālās kinomākslas sākums, kas stāsta par laiku no mēmā kino līdz skaņu filmām, pirmajiem "nacionālajiem grāvējiem"; sadaļa Dokumentālais kino stāsta par leģendāro Rīgas Kinostudijas kinodokumentālistu paaudzi; sadaļa Animācija - par filmu veidošanu un izcilākajiem animācijas filmu autoriem, studijām, filmām; sadaļa Kino tapšana padomju laikā, kino cenzūra - par kinoindustriju Padomju Savienības laikā, savukārt sadaļa Kino zvaigznes ir interaktīvā formā veidots latviešu izcilāko un skatītāju mīlētāko kinorežisoru un aktieru "zvaigznājs".

Pie ekspozīcijas strādājuši kinokritiķes Dita Rietuma, Daira Āboliņa, Anita Uzulniece, kinozinātniece Inga Pērkone, kinožurnālistes Kristīne Matīsa, Ieva Viese, fotogrāfe Agnese Zeltiņa, digitālo dizainu veidojis uzņēmums "Dd studio" - Jānis Mitrēvics, Dāvids Mitrēvics, Reinis Dzudzilo, mūziku komponējis Jēkabs Nīmanis, ekspozīcijas scenogrāfiju veidojusi māksliniece Anna Heinrihsone.

"Kino skapja" saturs būs pieejams latviešu un angļu valodā.

Vairāk -  www.kinomuzejs.lv.

Attēli:

Foto no filmas "Kuldīgas freskas" (1966) uzņemšanas, foto - Aivars Čakste, no Ivara Selecka personīgā arhīva

Foto no filmas "Gada reportāža" (1965) uzņemšanas, foto no Ivara Selecka personīgā arhīva

Kadri no "Kino skapja" videorullīša, mākslinieks - Pēteris Līdaka

Kinorežisors Aleksandrs Leimanis filmas "Vella kalpi" (1970) uzņemšanā, foto - Guntis Grunte


"Kino skapja" video rullītis, autors - mākslinieks Pēteris Līdaka:

KINO SKAPIS from Riga Film Museum on Vimeo.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form