Godalgotā dokumentālo filmu režisora Vitālija Manska jaunākā filma "Radinieki" tiks rādīta Latvijas Televīzijā 17. aprīlī plkst. 22.00, portālu "Delfi" informē "Ego Media" pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas skatītājiem būs iespēja noskatīties filmu, kas kopš savas pirmizrādes Karlovivari Starptautiskajā filmu festivālā pagājušā gada vasarā ir demonstrēta gandrīz trīsdesmit filmu festivālos visā pasaulē.

Dokumentālā filma "Radinieki" ir režisora personiskākā filma – par to, kā viņa ģimeni ir ietekmējis Krievijas – Ukrainas konflikts. Nesenie politiskie notikumi kaimiņvalstī ieviesuši izmaiņas arī paša Vitālija Manska dzīvē, tādēļ kopš 2014. gada viņš dzīvo Latvijā. Filmā režisors pēta Maidana revolūcijas seku ietekmi uz Ukrainas sabiedrību, galvenokārt autora radiniekiem. Viņi dzīvo dažādās valsts daļās: Ļvivā, Odesā, separātistu kontrolētajā Donbasā, kā arī Sevastopolē, Krimas pussalā.

Vitālijs Manskis saka: "Filma atklāj parastu cilvēku stāstus, tie ir par viņu dzīvi valstī ar sarežģītu vēsturi, kas šobrīd cenšas satuvināties ar Eiropu. Tā bija ukraiņu vairākuma izvēle, taču vienlaikus tā valstī izprovocēja asiņainu karu."

Filma "Radinieki" ir apjomīgākā pēdējo gadu kopražojuma filma, tās tapšanu ir atbalstījis ne tikai Latvijas Nacionālais kino centrs, bet arī Igaunijas, Ukrainas un Vācijas filmu fondi un vairāku Eiropas valstu televīzijas.

Filma Latvijas pirmizrādi piedzīvoja Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) atklāšanā, pagājušā gada rudenī.

Tags

Vitālijs Manskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form