Nedēļas nogalē būs filmas 'Piļsāta pi upis' īpašie seansi Kurzemē
Foto: Agnese Zeltiņa

Ceļu pie skatītājiem turpina Viestura Kairiša jaunā spēlfilma "Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes". Šajā nedēļas nogalē – 25. un 26. janvārī – Talsos, Ventspilī, Liepājā un Kuldīgā notiks īpašie fimas seansi, pirms kuriem ar skatītājiem tiksies filmas veidotāji un aktieri, portālu "Delfi" informē filmas izplatītāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viestura Kairiša spēlfilma "Piļsāta pi upis" ir visvairāk skatītā filma Latvijas kinoteātros iepriekšējā nedēļas nogalē. Jaunu cilvēku attiecību stāsts uz vēsturisko notikumu fona turpina veiksmīgi uzsākto ceļu pie skatītājiem kinoteātros visā Latvijā. Turpmākās nedēļas visā Latvijā notiks īpašie filmas seansi ar filmas grupas piedalīšanos.

Filmas veidotāji un aktieri šonedēļ pirms filmas uzrunās filmas skatītājus Kurzemē. Īpašie seansi notiks:

25. janvārī pulksten 14.00 Talsos, Kino "Auseklis";
25. janvārī pulksten 18.00 Ventspilī, "Kino Rio";
26. janvārī pulksten 15.00 Liepājā, Liepājas Biedrības namā;
26. janvārī pulksten 18.00 Kuldīgā, Kuldīgas kino centrā.

"Piļsāta pi upis" veidotājiem ir liels prieks, ka piecus gadus tapušo filmu, kurā ir gan dzīvi apliecinošs mīlas stāsts, gan vēsturiski svarīgi notikumi, gan pārlaicīgs vēstījums, novērtē skatītāji visā Latvijā. Savos iespaidos par filmu pēc Rīgas pirmizrādes dalījās LR Kultūras ministrs Nauris Puntulis, kino kuratore Agnese Logina, kino kritiķe Kristīne Matīsa, vēsturnieks Marģers Vestermanis.

"Piļsāta pi upis" ir attiecību stāsts uz pagājušā gadsimta 30.-40. gadu vēsturisko pārmaiņu fona. Pirmo reizi vienā Latvijas filmā ietverti daudzi un dažādi vēsturiskie notikumi, kas tobrīd nepielūdzamā ātrumā sekoja cits citam – Ulmaņlaikus nomainīja padomju okupācija, tad nāca nacistu režīms; šajā laika posmā notika arī deportācijas un holokausts. Filma uzņemta Latgalē, tā ir latgaliešu valodā, taču visi notikumi reprezentē to, kas tajā laika posmā notika visā Latvijā.

Anša lomu filmā spēlē Dāvis Suharevskis; viņam šī ir pirmā kino loma. Citās nozīmīgās lomās: Agnese Cīrule, Gundars Āboliņš, lietuviešu kino leģenda Jozs Budraitis un čehu aktrise Brigita Cmuntova. Viesturs Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu.

Tags

Pilsēta pie upes Viesturs Kairišs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form