Noskaties! 10 dokumentālās filmas, kas palīdzēs saprast 2017. gadu
Foto: Kadrs no filmas 'Fire at Sea'

Ikviens kino darbs piedāvā iespēju ielūkoties kādā unikālā pasaulē, bet dokumentālās filmas to paveic īpašā veidā, ļaujot ne tikai atklāt režisora iztēli, bet arī cenšoties tiešā veidā rādīt to realitāti, kurā dzīvo pats skatītājs.

Stāstot par ekscentriskiem vai nozīmīgiem līdzcilvēkiem, reāli notikušiem neticamiem atgadījumiem vai zinātnes un mākslas brīnumiem, dokumentālajam kino ir ne vien izklaidējoša, bet arī izglītojoša funkcija.

Lai arī neviena dokumentālā filma nevar pretendēt uz pilnīgu objektivitāti, labākās šāda veida filmas vai nu iepazīstina skatītāju ar nezināmu un pārsteidzošu informāciju, vai piedāvā jaunu skatupunktu uz kādu aktuālu tematu. Citiem vārdiem, izdevusies dokumentālā filma spēj palīdzēt saprast, kādā stāvoklī šobrīd ir mūsu sabiedrība, kādā veidā līdz šim stāvoklim tā nonākusi un – ko iespējams darīt, lai to mainītu.

Katru gadu iznāk simtiem dokumentālo filmu, turklāt par visdažādākajiem tematiem – no dižu personību portretiem līdz analītiskiem atskatiem vēsturē, no pētnieciskiem darbiem par klimata izmaiņām līdz cilvēkstāstiem par citādā pieņemšanu.

Lai palīdzētu orientēties plašajā dokumentālo filmu klāstā un izvēlētos, kuru dokumentālo filmu skatīties, lai saprastu mūsdienu pasauli, piedāvājam izlasi ar filmām par šobrīd svarīgākajiem jautājumiem.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Edvards Snoudens Lampedūza Leonardo Dikaprio
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form