LMT Viedtelevīzija piedāvā ielūkoties iecienītās šī gada latviešu filmas visai ģimenei "Bille" aizkadros. Par to, kā filmas veidotājiem izdevās iemūžināt rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna motīvus, intervijā stāsta filmas māksliniece Ieva Romanova.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmas veidotāju lielā veiksme bija iespēja uzņemt filmu tajā pašā mājā, kur Bille jeb Vizma Belševica reiz dzīvojusi. Ieva Romanova atklāj, ka dzīvokļa saimniece pat atļāva filmēšanas komandai veikt dzīvokļa pārbūvi. Dzīvoklis kopā ar rūpīgi atlasītiem atribūtiem un no jauna veidotām masu skatu vietām skatītājam ļāvis iepazīt pasauli, kādu to redzēja mazā Bille.

Neskatoties uz laikmetu atšķirību, Ieva Romanova ir pārliecināta, ka "Billē" arī mūsdienu bērns atradīs sev tuvo, jo tas, pirmkārt, ir stāsts par cilvēku, ģimenes attiecībām, par sapņiem – arī nepiepildītiem. Un šīs sajūtas arī šodienas bērniem ir pazīstamas.

"Bille" ir dzīvi apliecinošs, cerību pilns un arī smeldzīgs stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Septiņgadīgā Bille dzīvo pasaulē, kur bagātajiem ir savas ielas un nabagiem – savas. Ar nabadzību Bille ir iemācījusies sadzīvot, taču mātes mīlestība meitenei liegta; tuvinieki nepārstāj atgādināt, ka nekas prātīgs no viņas neizaugs. Billei tas sāp, un meitenei ir sapnis – pierādīt sevi, izlauzties no mazvērtības žņaugiem. Un reālajai Billei – rakstniecei Vizmai Belševicai izdevās atrast savu ceļu, jo sapņi spēj īstenoties.

Latviešu filmas "Bille" aizkadra video stāsts skatāms arī LMT Vietelevīzijā, lietotnē "LMT Straume" un internetā.

Filma "Bille" tapusi programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei".

Tags

Filma Bille Latvijas filmas Latvijas simtgadei Latvijas simtgade Vizma Belševica
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form